| Dorugar a întrebat:

Daca Legea lui Dumnezeu ne spune ce este pacat si ce nu este pacat, asta nu cumva inseamna ca ateii NU au pacate, pentru ca ei nu cred in Dumnnezeu.
Ateii au ca Lege Codul Penal si in aceasta Lege nu exista notiunea de pacat,

Sunteti de acord cu faptul ca ateii nu sunt pacatosi si nici nu pot fi pacatosi vreodata, pentru ca ei nu cred in Dumnezeu?

19 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Credinciosii dupa moarte vor primi judecata Domnului, in schimb, dupa moartea ateilor nu mai exista judecata, nimic, doar vid!

| Dorugar explică (pentru SergiuBoss11):

Da crestinii vor primi judecata Domnului Christos cel fals care este slavit astazi la Vatican cu numele de Lucifer, adica Satana
Asa ca nu vad ce mare avantaj vei avea daca ti ca si crestin vei fi judecat de Satana si vei fi primit in Imaparatia sa, care este Iadul, cel in care iti vei traii viata vesnica, probabil fierband intr-un cazan cu smoala.

| Dorugar explică (pentru SergiuBoss11):

Si vidul nu este ceva mult mai pozitiv decat o viata vesnica in Imparatia Satanei = Iadul?
Sau nu stii ca Christos in Apoc 1:18 se lauda ca el este stapanul cheilor IADULUI si stapanul cheilor MORTII (adica cel cu coasa) si nicidecum nu se lauda ca este stapanul cheilor Raiului sau ale Vietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai multe intrebari din astea?
conform religiei noastre TOTI oamenii sunt judecati dupa faptele lor, nu scrie nicaieri ca doar cei care cred, nu exista atei, oricine crede in ceva, majoritatea din ziua de azi cred in extraterestrii, asta nu inseamna ateu, altii cred in tehnologie, altii in noroc etc. Deci, nu exista notiunea de ateu, ci doar referirea ca ei nu cred in Divinitate.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Zau?
Pai Isus nu a murit ca tie sa-ti fie iertate tie si oamenilor toate pacatele?
Il contrazici pe Isus sau ce vorbesti?
Tu nici macar nu stii ce scrie in Biblie!
Daca ai stii ce scrie acolo si ai aveasi minte a necesara sa intelegi ce scrie in ea, fi sigur ca nu ai mai debita asemenea perle.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Poate nu exista notiunea de ateu in credinta ta, dar in realitate exista zeci de milioane sau poate chiar sute care sunt atei!
Este adevarat ca oricine crede in ceva, uite, dfe ex. eu cred in adevarurile demonstrate de stiinte si nu in fanteziile idioate care se intampla in ceruri despre care nici Dracu nu stie unde sunt!

| justadream94 a răspuns:

Confrom legii Lui Dumnezeu toti suntem egali..si judecati dupa aceleasi criterii.Intrebarea iarta-ma ca iti spun e stupida rau.

Deci daca in Romania este o lege sa nu omori sa zicem si eu nu cred ca ea exista si omor pe unu fac sau nu puscarie?

NU STIU CE RELIGIE AI DAR ridica-ti cateva semne de intrebare si bilbia care o citesti pare ca e modificata teribil

hai sa iti dau un indiciu..in 1054 marea schisma dintr-o singura religie se fac 2 ortodoxa si catolica

restul sunt povesti. daca vrei sa aflii adevarul cauta sa vezi la care din aceste 2 este nu mai depare fiecare isi face religia lui dupa cum il taie capul

| Dorugar explică (pentru justadream94):

Tu ca si crestin nu ai competenta sa vorbesti despre Legea lui Dumnezeu pentru ca voi crestinii aveti o Lege Noua NU a lui Dumnezeu ca aia se numeste Tora, ci una a Dumnezeului Veacului Acestasi chiar tatal crestinismului pe nume Pavel spune in Filipeni ca Legea lui Dumnezeu este GUNOI!
Nu te exprima in pilde ca pe mine nu ma duci, pentru ca eu STIU ca Isus a spus ca vorbeste in pilde pentru ca cel care aude sa nu inteleaga iar cel care vede sa nu priceapa, asa ca scuteste-ma de pilde mincinoase ca aici nu vorbim despre legile din Romania ci despre faptul ceva Isus Christos a DESFINTAT Legea lui Dumnezeu

| justadream94 a răspuns (pentru Dorugar):

Cum prea bine stii...ISUS a spus ca doara Tatal cel ceresc stie cand vine apocalipsa..deci cred ca intelegi ca nu desfiinta nimic.

Crestinii nu au nici o noua lege.tu analizezi lucrurile din exterior nu din interior

si Pavel nu zice asa ceva..iti alegi gresit sursele de informare.

nu vad unde vorbesc eu in pilde ti-am explicat negru pe alb ca am dreptate.tu crezi ce vrei

| justadream94 a răspuns (pentru Dorugar):

Si Pavel NICI MACA NU E TATA CRESTINISMULUI. tot ce spui sunt niste baliverne care nu au deloc legatura cu crestinismul..lucruri nefondate, am verificat si in biblie..esti muuuult pe langa.

crezi ce vrei eu doar ti-am raspuns

| Dorugar explică (pentru justadream94):

Una este ce a spus dulgherul Isus si cu totul altceva este ceea ce a scris ucigasul Pavel in numele lui Christos, eu vad ca tu il confunzi pe dulgherul Isus din Nazareth cu un Christos nevazut necunoscut pentru ca din Biblie nu reiese cand si in ce functia a fost UNS dulgherul Isus ca sa fie denumit un Christos, adica Unsul!
2 Legea noua se numeste Noul testament si este culmea ignorantei sa nu stii ca si crestin de existenta Noului Testament
3 Eu imi iau toate afirmatiile si informatiile din Biblie, daca acele sunt gresite, atunci cearta-i pe aceia care au scris-o!
4 Explicatiile tale cand sunt bazate pe compüaratii se numesc in religie PILDE, iar pildele sunt minciuni care au scopul de orbire si dezinformare,,, si asta o spune Isus si nu eu!

| Dorugar explică (pentru justadream94):

Ai dreptate, Tatal crestinismului nu este ucigasul Pavel. El este doar Bunicul crestinismului. Tatal crestinismului asa cum il avem noi astazi este criminalul in serie Constantin cel Mare care si -a ucis nu numai dusmanii sau concurentii dar si sora si cumnatul si pina si pe propriul sau fie ...pentru ca nu-i asa, este suficient sa crezi ca Christos=Diavolul s-a sacrificat pentru tine ca tu sa fi pur ca un bebe nevinovat. Daca iti cauti informatiile doar in Marea carte a minciunii numita Biblia, nu ma mira ca nu stii nimic!

| justadream94 a răspuns (pentru Dorugar):

Cauta informatii intr-o biblie dintr-un magazin biserices si mai discutam..nu in biblii scrise de sectari laughing

si nu nici el nu e tatal crestinismului laughing esti mult pe langa, imi pare rau sa iti spun asta

Isus a fost botezat daca iti amintesti tu.

Constantin cel Mare nu a fost un ucigas. ofera lumii informatii devarate.

biblia online e plina de greseli chiar gramaticale..si imi e greu a cred ca are vreo legatura cu crestinismul..am citit si eu..si nu are nici o treba cu lumea

nici numele nu sunt scrise corect

| justadream94 a răspuns (pentru Dorugar):

In bibllie zice clar de Isus si cu ce scop a venit
si ca in momentul cand a fost rastignit a tunat foarte tare si s-a produs un cutremur...de ce sa se nasca Isus intr-o iesle saraca daca era diavolul..omiti adevarul si omiti sa citesti biblia laughing lasa biblia online care o pot srie si eu si o pot modifica toata dupa cum vreau.e irelevant ce pui

stiu si eu ce e noul testament si se rspecta legea noua pentru ca asa a spus Dumnezeu. Daca ai fi citit ai fi stiut ca este o diferenta colosala intre cum se traia inainte si cum se traieste acum..la reguli ma refer si nici o religie nu respecta intru-totu vechiul testament.

REPET..VECHIUL TESTAMENT DAR CEL SCRIS DE CRESTINI NU DE ERETICI

SI ITI ZIC IAR 1054---MAREA SCHISMA DINTR-O SINGURA RELIGIE SE FAC 2 DECI LA UNA DIN CELE 2 SE AFLA ADEVARUL..NU LA ORICARE ALTA DIN RESTU DE 1000 DE CULTE...
FIECARE ISI FACE PROPRIA BISERICA

| Dorugar explică (pentru justadream94):

In Biblie NU scrie niciunde pentru ce a venit sau plecat Isus.

| Dorugar explică (pentru justadream94):

Bati campii, unde zice Dumnezeu ca va avea un fiu, si unde spune ca trebuie sa urmezi Legea acestui "fiu"?
Legea cea noua care desfinteaza Legea lui Dumnezeu este Legea Dumnezeului Veacului acesta, adica Legea Satanei numita si Lucifer, nume sub care este slavit Isus Christos la Vatican!
Crestinii nu au scris nimic, nici VT nici NT, ei doar au FURAT scripturile religiei mozaice si evangheliile apostolilor sectei crestine, secta apartinand, religiei Mozaice, si iti zic iar si CLAR ca Religia crestina nu vine de la Dumnezeu si nici de la Isus, ci de la ucigasul Constantin cel Mare, iar faptul ca o religie inventata de un criminal s-a scindat in doua la Marea Schixsma din 1054 nu o face cu nimic mai valoroasa decat o clisma

| Dorugar explică (pentru justadream94):

Magazine bisericesti ai zis? Pai tu nu stii ca Isus a intrat cu biciul intr-un asemenea bordel al comertului si i-a batut si alungat pe toti pe cei care faceau negotz in Casa lui Dumnezeu.
Isus nu a fost botezat crestineste de niciun crestin, ci a fost botezat cu apa de un iudeu de religie mozaica care nu l-a botezat ca sa-si schimbe religia ci ca sa-l purifice asa cum ma purific si eu cand fac baie.
Referitor la Constantin cel Mare care si-a ucis pina si propriul sau fiu, nu mai vorbi prosti daca esti neinformat, iostorias nu se bazeaza pe credinta a proasta ci pe FAPTE iar faptele sunt consemnate in analele ei ia vezi aici cine e Constantin cel mare
https://ro.wikipedia.org/wiki/Constantin_cel_Mare
si apoi cauta textul care spune asta
"În anul 326, Constantin l-a ucis[7] pe fiul său mai mare, Crispus... Execuția a fost săvârșită la Pietas Iulia, în Istria"
si apoi vezi mai departe asta: " Constantin a omorât-o și pe soția sa, Fausta, după o căsnicie de 19 ani" ...asta cum se cheama ...ma credinciosule care crezi totul fara sa STII nimic.

| justadream94 a răspuns (pentru Dorugar):

Scrie ma scrie.a venit sa rascumpere lume de pacate.tu macar ai citit o bliblie crestina? SI NU CEA ONLINEEE?

CITESTE CA SCRIE..si de ce a plecat..ma daca nu spuneai tampenii te apreciam ca te informezi si judeci lucrurile.dar tu te informezi prost.

| justadream94 a răspuns (pentru Dorugar):

Ma tu cand te speli nu te purifci..doar te speli rolling on the floor

Isus a intrat cu biciul intr-un magazin bisericesc? ce prostii spui tu ma? a intrat in biserica si a alungat vanzatorii de gaini si animale

nu a intrat intr-un MAGAZIN,, repet MAGAZIN..si daca nu e clar MAGAZIN bisericesc unde se vad carti de rugaciuni, biblii si alte cele.

ma Isus a fost botezat in raul iordan de Ioan botezatorul exact cum se boteaza crestinii...tu tine-o pe a ta..eu stiu c am dreptate