| awdfseaw a întrebat:

Daca nu am spus un pacat in timpul spovedeniei (de rusine ), pot sa-l spun intr-o spovada viitoare? Daca da, trebuie sa se clarifice ca nu l-am spus in trecut? Va rog sa fiti clar cu raspunsul si sa nu nu trimiteti verse din biblie, citate sau lucruri care nu au legatura. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Îl poți spune, nu trebuie să precizezi altceva, decât dacă vrei.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant.
Ce contează dacă spui sau daca nu spui ceva personal unui necunoscut angajat al unei biserici? Sa fim serioși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il spui la urmatoarea spovedanie!

| KovacsB a răspuns:

Poti sa faci un desen si il arati preotului.

| Xox0 a răspuns:

Se spune ca de nu te spovedesti complet si iei impartasanie, sufletul iti va fi chinuit pe lumea cealalta.
La urmatoare spovedanie, spune pacatul ala, lasa rusinea, si de asemenea spune si ca nu te-ai spovedit complet din cauza rusinii a acelui pacat.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Răspunsul câștigător este parțial greșit: să ascunzi un păcat la spovedanie e în sine un păcat destul de mare și ar cam trebui spus.

| Whateverrr a răspuns:

Spovedește-te direct lui Dumnezeu. Roagă-L să te ierte, iar tu pocăiește-te de ele.

| IonelaIasmina a răspuns:

Sigur, îl poți spune.
P.S.: Apreciez că te căiești pentru acest păcat și vrei să ți se ierte și să te mânuiești.