| darriya a întrebat:

Daca o persoana nu este Botezata are voie sa participe la slujbe?

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

Oricine este binevenit in Casa Domnului. Dumnezeu nu a impus o regula.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oricum,o persoana trebuie sa fie botezata, dupa ce a analizat bine Biblia si o aplica.

| anonimg a răspuns:

Da, are voie.

| lpavel a răspuns:

Binenteles! Cine ar putea spune ca nu? happy

| Mayar a răspuns:

La ce religie te referi? La religia dreapta [ vezi istoria, daca nici atat nu stii], deci la acea religie, copiii se boteaza in maxim 3 luni de la nastere. Celelalte porcarii de secte si inventii si insecte se boteaza si la 80 de ani, ca li se falfaie de toate.

Deci, la cine te referi?

| Neberius13 a răspuns:

Nu te intreaba nimeni daca esti botezat cand intri in beserica. Eu am intrat in beserica cu o pentagrama de argint la gat si nu mi-a zis nimeni nimic, poti si tu. Nici botezat nu-s si nici nu voi fi. Cu placere

| DeusCorrupti a răspuns:

Atata timp cat pui ceva la cutia milei, poti sa fii si satana.

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Da poti.
Funda?

| vladsincu a răspuns:

La Liturghie (slujba de dimineata) nu e voie sa participe, iar la celelalte slujbe, daca vrea sa participe, ar fi bine sa stea in pronaosul(pridvorul) bisericii.

| darriya explică (pentru vladsincu):

La slujba de duminica se duce.nu este bine? eu cred ca Biserica este pentru toti.D-zeu ii primeste pe toti nu?