| mentholinks a întrebat:

Daca sunteti curiosi cum va fi la judecata https://www.youtube.com/watch?v=Gh_sGjdjhHc Clipul dureaza 15 minute si va rog sa nu va dati cu parerea daca nu va uitati la tot. Ce credeti?

42 răspunsuri:
| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Ok. Ti-am trimis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

N-am primit nimic

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Pai ti-am zis ca face figuri site-ul. Scrie sa iubesti pe Domnul, Dumnezeul tau cu toata inima ta, cu tot sufletul tau, cu tot cugetul tau si cu toata puterea ta si pe aproapele tau ca pe tine insuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Am mai auzit asta, ce legatura are cu ce te-am intrebat?
A, daca zici de pasajul ala din biblie, nu de asta vorbeam. Uite aici http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?cap=13&id=12

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Da nu mai intrebat nimic doar mi-ai zis ca n-ai primit si eu ti-am explicat de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Cred ca esti putiin obosit.

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Abia acuma cred ca am inteles. Eu am crezut ca te-ai luat de mine ca ti-am zis ca face figuri site-ul cand mi-ai zis ca ai mai auzit asta. laughing)).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

laughing

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Hai ca ma bag la somn. Noapte buna:*

| danut a răspuns:

Baietasul ala nu spune nimic despre judecata efectiva de la sfarsit si nici despre ce trebuie sa faca un credincios sa nu ajunga la judecata. Banuiesc ca este ceva baptist, mai are kilometri pana la mantuire, daca e sa o luam dupa ce a spus sigur va fi in turma caprelor. Nu bunatatea duce la salvare, bunatatea este o calitate prin care se manifesta Isus Hristos prin intermediul unui credincios, nu este o calitate a omului efectiv ci un dar al lui Dumnezeu. Baietasul ala ar trebui inainte sa consulte Legea Morala caci fara ea, toti baptisti drept in Iazul de Foc vor ajunge.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am supraestimat, nu te agita.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru mentholinks):

"Iluminatule" vezi ca ai becurile arse.