| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa incep o religie, ce trebuie sa fac ca sa primesc bani si alte chestii moca si sa fiu scutit de impozite asa cum se intampla cu alte religii in Rromania? Am pregatit si zei, reguli, etc. Cartea e aproape terminata (inspirata zei desigur).

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tre' sa aduci VOTURI. Si sa pupi in dos diversi politicieni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat iti trebuie sa te auda BOR ca vrei sa le faci concurenta

| AirănMeidăn a răspuns:

ma alatur daca asta inseamna sa apar la tv

| Alcyon a răspuns:

Bravo tie. Sa vedem daca o sa reusesti sa castigi si adepti happy

| Dorugar a răspuns:

Trebuie sa gaseti prosti care sa te urmeze, si astia trebuie sa fie la numar asa de multe milioane incat religia ta sa fie recunoscuta oficial de statul roman.

| drutzix a răspuns:

Trebuie sa ai adepti (destul de multi) ca religia ta sa fie recunoscuta de stat.
Daca ma faci Mare Preot si Preafericit ma bag si eu :))

http://www.wikihow.com/Start-a-Religion

| anonim_4396 explică (pentru drutzix):

Te fac Exageratdefericit daca vrei. Doar nu vrei sa ne limitam la Preafericit. Tintim cat mai sus.

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect, te-ai ales cu un nou membru. Trebuie botez, ceva? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cică ai nevoie de minim 10 membrii ca să o formezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In situatia TA, mai ai nevoie de un singur lucru:sa consulti un psihiatru.Succes Gaia!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic daca esti incapabil sa raspunzi la niste postari usoare. O sa pun ceva asa pentru nivelul tau :

2+2=?

Sau si asa ceva e prea complicat pentru tine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gaia,mai schimba dracului "placa". Altfel de raspunsuri nu mai esti capabil sa dai? Vrei sa-ti adun cate raspunsuri asemanatoare ai mai dat in decursul timpului? Stiu ca nu te pot schimba, dar macar sa constat un efort pentru schimbare!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am pus o intrebare iar tu nu ai raspuns ci ai ales sa ma ataci. Prin ce anume am schimbat placa atunci cand am zis ca esti incapabil sa raspunzi la o postare atat de usoara?

In majoritatea cazurilor, eu intreb una, tu raspunzi alta. De foarte multe ori, cel care incearca sa schimbe placa esti tu.

Ti-am mai zis, nu o arde tupeist decat atunci cand ai cu ce. In cele mai multe cazuri in discutiile cu mine, n-ai cu ce asa ca ciocul mic.

Răspuns utilizator avertizat
| IcyBlu a răspuns:

Iti trebuie aprobare. Fa o cerere si daca se aproba poti sa incepi religia ta. S-ar putea sa trebuiasca si cartea la dosar, spre a fi analizata, asa ca termin-o mai intai.