| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand spun o rugaciune casc?

Răspuns Câştigător
| MariusSorin a răspuns:

rolling on the floor Savantilor, cascatul este un reflex de inspiratie si expiratie, care atrage mai mult oxigen in sange. Spiritual vorbind acesta este ca un 'indemn' a celui rau ca sa te intrerupa de la rugaciune.Incearca sa te abtii altfel nu o sa mai aiba poate acelasi efect rugaciunea. Si mie mi se intampla mereu sa casc in timpul rugaciunii. E ciudat, stiu laughing

36 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Cascatul este un mister deocamdata pentru oamenii de stiinta.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ti-e somn! big grin

| NuMaContrazice a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

laughing Nu-i adevarat, oricand spun o rugaciune casc, nu sunt intotdeauna obosit, pentru ca uneori nu spun doar seara, de exemplu si la ora de religie cand spunem rugaciunea la sfarsit casc, si profa nu cred ca a observat dar ne-a zis ca exista persoane care casca dupa ce spun o rugaciune, si intrebarea mea e de ce casc? happy

| danay72 a răspuns:

Probabil nu te gandesti la cuvinte si te ia somnul.Cel mai bine e sa-i spui putine cuvinte, dar din inima.

| RAY a răspuns:

In loc sa te rogi fa ceva nu sta si astepta sasi cada din cer, un creator aparut din nimic care a creat miliarde de stele te asculta pe tine ce mare vedeta esti tu asculta inca cateva miliarde de persoane

| NuMaContrazice a răspuns (pentru RAY):

Eu nu astept sa-mi cada nimic din cer, iar tu ar trebui sa inveti sa scrii corect, in loc sa stai pe TPU si sa dai raspunsuri care nu ma ajuta cu absolut nimic.

| Mădă0611 a răspuns:

3 raspunsuri cu "e de la diavol", deci e de la diavol, el e de vina ca rugaciunile sunt plictisitoare.

| Wøodenpints a răspuns:

Aștepți zeul căruia te rogi să vină și să te iubească cum știe el mai bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu te concentrezi asupra rugaciunii.Cand te concentrezi asupra unui lucru, oricat de mic ar fi, nu-ti mai vine sa casti.

| Lizzu a răspuns:

Cascatul e un semn ca trebuie sa te lasi de "sportul" acesta laughinghee hee

| ErrorFound a răspuns:

Putina stiinta:
Cascatul apare atunci cand creierul nu are destul aer si necesita un debit mai mare. Nasul nu este destul de mare pentru a-l aduce.

Raspuns:
Religia iti distruge mintea. E normal sa casti cand te rogi fiindca creierul ti se atrofiaza. Ca medic ti-as recomanda sa lasi practicile astea.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru HueyFreeman):

Interesant, mi se incinge creierul cand ma rog :))

http://youtu.be/jGIbUK4nw00?t=4m39s
mersi, mi-ai facut ziua frumoasa cu bufnita asta =))

| ErrorFound a răspuns (pentru HueyFreeman):

Si care e diferenta dintre ce am zis eu si ce ai zis tu? Diferenta e ca eu n-am spus de ce necesita mai mult aer. Tu ai spus ca necesita acel aer pentru racire. Ce am gresit?

| iurii75 a răspuns (pentru ErrorFound):

Oamenii căscau chiar și atunci când se aflau într-o cameră cu o concentrație de oxigen mai mare, deci în cazul tău este adevărat -" Putina stiinta: " rolling on the floor

| drogh a răspuns:

Posibil te plictiseste si nu ai chef de ora de religie. Daca ti se intampla des, inseamna ca n-ai mai dat pe la biserica!

| Maxim96 a răspuns:

Asta e o ispita de la diavol, ca sa-ti traga atentia de la rugaciune.Ca sa scapi de asta fa semnul crucii pe gura de 3 ori si sa vezi ca trece.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Maxim96):

Tu cate tampenii pe minut poti debita? Te auzi vreodata ce zici? Recitesti ce scrii? Tembel esti, nene...

| Maxim96 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Am spus din practica crestina.Nu sunt nenea, ci am doar 17 anibig grin

| anonim_4396 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Mi-a iesit un mare LOOL. laughing semnul crucii de 3 ori pe gura rolling on the floor.
MGratis asa e ca ai fost invatat cu rugaciunea la culcare de mic? Acum esti imbijnuit sa casti oricand te-ai ruga.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-a invatat nimeni, am facut-o din propia initiativa.

| anonim_4396 explică (pentru NuMaContrazice):

Oricum, creierul sa imbijnuit ca atunci cand spui rugaciunea sa te faca sa casti pentru ca o spuneai mai mult cand erai obosit. Satana auzi laughing.
Sau este probabil ca atunci cand te rogi sa iti tii respiratia fara sa vrei, creierul nu se oxigeneaza cum trebuie si te face sa casti ca sa primeasca mai mult aer.

| anonim_4396 explică (pentru Maxim96):

Prietene,tu ești indoctrinat rău de tot. Ești pierdut.
De ce nu te călugărești?

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Maxim96):

Tu iti faci cruce?

| Maxim96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fie cum tu zici, dar asta nu inseamna ca nu am acces la lume si nu cunosc altceva in afara de asta. Oricum ma bucur de viata, ma distrez, e un dar de la Dumnezeuhappy
Nu cred ca calugaria e cea mai buna metoda de a fi placut lui Dumnezeu.Eu vreau sa ajut oamenii, ca din dragoste dai, iar cand nu ai nimic nu poti da decat din dragostea pe care o ai!

| Maxim96 a răspuns (pentru 22SWAG22):

Da.De ce intrebi?

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Maxim96):

Daca tu iti faci cruce... eu imi fac biserica.

| Maxim96 a răspuns (pentru 22SWAG22):

laughingCum adica?

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Maxim96):

De ce nu te faci pusnic?

| Maxim96 a răspuns (pentru 22SWAG22):

Si in lume poti fi placut lui Dumnezeuhappy

| 22SWAG22 a răspuns (pentru Maxim96):

Eu zic ca mai bine ai face eforturi sa fi placut celor din jurul tau. De asta nu-l suport eu pe Dumnezeu, isi da cu parerea despre oameni, si mie chiar nu-mi pasa ce crede lumea sau Dumnezeu cand raman blocat in veceu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa mi s-e intampla si mie! Eu cred ca este un fel de distragere de la diavol..cred.

| lolium a răspuns:

Mi se intampla si mie, de fiecare datawinking
dar eu ma rog mereu noaptea tarziu cand ma culc ..si cred ca e de la oboseala

| andrw1929 a răspuns:

Iti este somn...

| Penisu a răspuns:

E o ispita de la diavol pentru a nu te ruga lui dumnezeu

| BulletForMySoul a răspuns:

Pentru ca o spui seara inainte de culcare