| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeți că mayasilor li s-a oprit calendarul fix in anul 2012? Că atunci nu s-a întâmplat niciun sfârșit al lumii cum toata lumea zicea.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dar cand trebuia sa li se opreasca calendarul? Adica, pe cat timp inainte ar fi trebuit sa calculeze calendarul? L-au facut pe 600 de ani inainte, e suficient; daca civilizatia lor nu ar fi diparut, il calculau in continuare. Nu e nimic ciudat in asta.

| minrest a răspuns:

Nu zicea toata lumea prostia asta, ziceu cativa conspirationisti si cativa naivi.