| Richniggaforever a întrebat:

De ce daca esti ateu toti se comporta urat cu tine? Sunt si eu ateu.

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Probabil au prejudecăți. Dar fiecare are dreptul de a alege în ce sa creadă. Dumnezeu nu ne obliga și nu are prejudecăți, deci nici noi nu ar trebui sa avem.Eu nu am prejudecăți fata de tine, chiar dacă nu crezi în Dumnezeu. E decizia ta.

| RAY a răspuns:

Ca nu esti in grupul lor de asta, stai calm ca nici crestini nu exista doar cu numele atat

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Inclin sa cred ca problema este alta si nu are legatura cu orientarea ta religioasa.

| Deaad a răspuns:

Vai,saracutul,ce discriminat e.
Ooooo...

| 6684464 a răspuns:

Pentru ca s-a ajuns ca credinciosia sa reflecte bunatatea. De fapt, cred ca dintotdeauna s-a crezut asta.

Asta inseamna ca daca respingi credinta respingi si moralitatea[Ioan 3:19, 20]. Cam asa gandesc cei care te critica. Ceva gen, daca nu-ti place o religie a bunatatii si iubirii inseamna ca nu-ti place sa fii bun si iubitor.

| Moƒo a răspuns:

Bro.
Eu nu am nimic cu religia. Ii respect pe toti in mod egal. Multi sunt impotriva ateilor sau gay-lor dar pentru mine e ceva normal traind intr-o tara libera in U.E. si am vazut / cunoscut, m-am lovit de multe de acest gen. : )). Spre binele tau, nu le mai zi ce religie ai sau daca nu ai. In felul acesta nu ai probleme. Nici eu nu-s credincios gen toata ziua la biserica, impartasanie, spovedire etc. dar sunt credincios cu duhul.

| Mariο a răspuns:

Atei sunt rai si aduc nenorociri. Ei nu respecta cuvantul DOMNULUI.
In Biblie zice sa nu fumam si sa nu facem sex inainte de casatorie iar atei fac asta ca sa il manie pe Dumnezeu. De aia nici Iisus nici Fecioara Maria nu ii poate suferi.
Nu vezi ca sunt din ce in ce mai multe cutremure de cand cu ateii? Inainte nu era asa. V-am mai zis ca din cauza voastra Dumnezeu v-a distruge tot pamantul. Piaza rea ce sunteti.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mariο):

Ateii sunt rai si aduc nenorociri? Hai nu zau.Nu pot sa cred cat de ipocrit esti, sau esti doar un troll? Ateii nu respecta cuvantul DOMNULUI, pentru ca ateii nu cred in asa ceva, iar la partea cu fumatul si cu sexul, sunt foarte sigur ca mai multi crestini fac asta decat atei. Daca sfintii sunt asa de buni si iubitori, cum de nu ii suporta pe atei? Raspunde-mi. Iar la partea referitoare la cutremure, ce ai spus tu suna absolut RIDICOL, cutremurele sunt naturale si se intampla asta in fiecare zi, nu prea esti documentat, dar totusi iti permiti sa vorbesti despre ceva ce nu ai habar. Daca Dumnezeul tau este atat de iubitor, de ce ar distruge Pamantul, huh? Noi suntem piaza rea? Mai bine te-ai uita in oglinda inainte sa ii judeci pe altii.Tu chiar nu vezi ca tot ce ai spus arata ce fel de "crestin" esti? Iti spun eu, piaza rea de aici esti tu, nu noi.

| Mariο a răspuns (pentru Mayhem666):

Ateii minte cand spune ca nu cred in Dumnezeu. Aia e scuza pentru pacatele voastre ca sa va simtiti mai bine. Mi-e mila de voi prapaditilor.
Sfintii sunt buni cu crestinii cuminiti, pe atei nu ii sufera. Un tata daca isi iubeste mult copilul il pedepseste tot timpul. Asa si Dumnezeu.
Cutremurele se produce din cauza ateilor. Asa ne avertizeaza DUMNEZEU ca ati mers prea departe.Cutremurul si tunamiul din japonia s-au intamplat dupa ce un ateu a violat o fata. Am citit in ziar.
Dumnezeu distruge pamantul pentru ca I-e sila de atei infecti care pacatuiesc. Daca ai un camp cu lacuste rele dai foc la tot campul. Asa si DUMNEZEU.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mariο):

Ai atat de multe greseli gramaticale incat deja ma ametesti ( metaforic vorbind ), mi-e sila de tine.

| Mariο a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu ti-ar fi rusine. Am pe putin de 3 ori varsta ta copile. Asa se vorbea inainte.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mariο):

Cu acest lucru sunt de acord cu tine/dumneavoastra, asa se vorbea inainte, dar nu se mai vorbeste si acum, SURPRIZA, suntem in viitor, nu mai traim in evul mediu. Din curiozitate, ce varsta "aveti"?

| ExprimareLibera a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu zic sa nu te mai iei de el ca te trage in sabie, cum îl amenință pe KodrutZ, lol.

| Mayhem666 a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Atata timp cat sunt im mediul online, nu poate sa imi faca niciun rau, mai ales ca eu imi sustin punctul de vedere cu argumente cat de cat solide, nu ca el si crucile sale din castraveti, hmph, suna patetic. Aici am fost putin arogant, ceea ce nu prea imi sta in fire.

Răspuns utilizator avertizat
| Dan10079 a răspuns (pentru Mariο):

rolling on the floor))

| MrUniverse a răspuns (pentru Mariο):

Ești o persoană atât de naivă...