| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

De ce i-a luat lui Dumnezeu 6 zile (in a 7a s-a odihnit) sa faca Pamantul, daca tot e atotputernic, nu le putea face intr-o clipa? thinking

31 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Ori e artist ori e sadic.

| William a răspuns:

Ba da, ar fi putut sa le faca intr-o clipa dar nu pentru El s-a odihnit in a 7-a zi, ci pentru noi. Noi (oamenii) avem nevoie de odihna.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru William):

Si nu puteam noi sa ne alegem o zi de odihna daca un tip atotputernic nu se odihnea si el?

| Holocaust a răspuns:

-pauză de masă-

| Popcorncubranza a răspuns:

Trebuia sa il faca intr-o clipa si sa cante: O secunda si mi-a fost de ajuns Un minut pamantu l-am nascut Nananananananana Si ma simt fericit big grin

| DangerLove a răspuns (pentru Popcorncubranza):

O daa laughing. Ironic dar bun mesaj smug

| Popcorncubranza a răspuns (pentru DangerLove):

Exactsmug Sunt sigur ca ar canta binebig grin

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Popcorncubranza):

Imi dai si mie popcorn?

| Popcorncubranza a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Numa cu branza daca vrei.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Popcorncubranza):

Da, da-mi cu blanza. puppy dog eyes

| Popcorncubranza a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Asa facem, cate pungi? Maxim 14

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Popcorncubranza):

15 si o sticla de Cola. thinking

| 4b a răspuns:

Lucrurile se fac cu cap, iar graba strica treabawinking

| ateuNEGATIV a răspuns:

Ala care la creat la creat in cate zile 14?

| 1Mihai1 a răspuns:

Cine crezi că-ti răspunde la întrebarea asta? Tu vrei sa le ştii pe toate...toate au un scop.

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru 1Mihai1):

Chiar tu ai raspuns. big grin
Sa inteleg ca nu sti ce sa zici?batting eyelashes

| 1Mihai1 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Pană la urmă nu ajung nicăieri cu voi...

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru 1Mihai1):

"Pană la urmă nu ajung nicăieri cu voi..."
Dar cine a zis ca vrea sa mearga undeva cu tine?

| unbaiatanonim a răspuns (pentru 1Mihai1):

Chiar si tu ai un scop, lovesti cu ilogica si fugi. Tu spui ca ateii nu gandesc, nu? Dar argumentele logice si rationale fara o minte de unde le pot scoate? Dupa parerea mea crestinii de genu tau nu gadesc, care stiu sa spuna doar ca exista dumnezeu si ca orice zice un ateu e ilogic si patetic.

| Nosam a răspuns (pentru 1Mihai1):

Novus Ordo Seclorum

| bogdan1004 a răspuns:

Ba da le-ar fi putut face.Sti eu incep sa rad cand dau click pe categoria religie sti de ce pentru ca oamenii pun intrebari tampite

| Ryuuzuka a răspuns:

Nu se stie daca erau zile propriu zise sau geologice. De exemplu atunci cand erau dinozauri evident ca nu traiau oamenii.Prima data sa creea lumea nevazuta cerul apoi pamantul. Pamantul pamant desemneaza lumea minerala, vegetala, animala si mai apoi de abia omul.Deci nu au fost 6 zile propriu -zise.

| StilSanatos a răspuns:

Pentru ca asa a vrut el, a vrut sa de-a un exemplu oamenilor k lucrurile se fac treptat si bine gandit, nu poti avea lucrurile pe care ti le doresti fara munca si in timp, el este atotputernic dar s-a gandit la noi.parerea mea.

| CreierSupersonic a răspuns:

Si dupa aia se plictisea 7 zile far-o clipa?

Răspuns utilizator avertizat
| CreierSupersonic a răspuns:

Nu va puteti gandi si voi la altceva...de pilda, care e asemanarea intre un elefant si o furnica moarta...nici unul nici celalalt nu se put urca in copac

| clauX a răspuns:

Findca era roman laughing))

| Illvix a răspuns:

De fapt in a 7a zi a creat Timpul, i-a luat cam toata ziua sa calculeze ce zi e. Se facea de cacao daca baga asta, iti dai seama, asa cum e el de orgolios...

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Illvix):

Eu credeam ca in a 7a zi a stat si a fumat "iarba". thinking

| JwcFree a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu nu e o masina, nu iti place Pamantul asa cum este nu esti multumit? Dumnezeu a creat totul in asa fel in cat sa ducem noi pacatosi o viata buna.winking

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru JwcFree):

Eu am intrebat de ce nu a creat pamantul intr-o secunda daca tot e atotputernic. Unde am spus eu ca nu-s multumita de pamant asa cum este?