| FastAndRelaxed a întrebat:

De ce in Romania se construiesc biserici peste biserici cand e mai mare nevoie de adaposturi, scoli si gradinite?

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu cred ca esti cuplat cu realitatea, uite eu am numarat in cca 1000 de metri, una dupa alta 15 case de pariuri si jocuri electronice vreo 6 farmacii si 5 banci dar nu am gasit vreo biserica sau altele, a mai erau si cateva bodegi. De ce nu-i intrebi pa aia de ce nu fac scoli si spitale si gradinite si daca tot te roade de ce nu faci TU ceva in sensul asta si astepti sa le fac EU? Uite eu fac biserici ca asa imi place si pe aia vreau sa cheltui banii mei, de ce as face scoli care sa scoata pe unii de se cred mai destepti ca Dumnezeu si isi zic atei? Daca raspunzi la intrebarile astea afli si raspunsul la intrebarea ta.

| FastAndRelaxed explică (pentru danut):

Nu stiu in ce sat/oras traiesti tu dar la mine e cu totul altfel :) Vrei cateva sinonime pentru biserica? uite:business, bani, manipulare.Nu spun ca toate bisericile sunt la fel, sunt si unele biserici in care poti gasi preoti buni care chiar ajuta oamenii dar sunt si unele in care esti fraierit pe fata priveste si tu articolul asta si vezi ce vor sa faca cei de la Biserica Ortodoxa Romana: http://www.sebastianbargau.ro/......-biserica/ nici moartea nu te scapa de biserica. Daca nu te ingropi unde zic ei pierzi bani, cine vrea sa piarda bani? NIMENI! Manipulare :) Cine sa construiasca scoli, adaposturi si gradinite ca din alea nu scoti niciun ban.

| danut a răspuns (pentru FastAndRelaxed):

Eu traiesc in capitala unde este ce am spus eu, ce face Biserica ortodoxa e treaba ei dar tu ai generalizat, nu ai specificat caci altfel nu-ti raspundeam nefiind ortodox. In rest ramane cum am mai spus.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

In ce capitala traiesti tu? Ca in Bucuresti bisericile concureaza ca numar cu Mega Image-urile.
Numai acum cand ma uit pe geam si vad o biserica.

De cate ori mi-am luat teapa cand mi s-a dat ca reper o biserica si in realitate erau 2 -3 biserici prin zona aia...

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Muta-te in Rahova, Tei, Dr. Taberei, Crangasi si vei trai doar printre' Case de pariuri pseudocazinouri si bodegi plus farmacii si Banci, biserici mai putine, poate in Ferentari.

NOname
| NOname a răspuns:

De proşti îndoctrinaţi.

| 愛日本 a răspuns:

Coruptie,prostie,indoctrinare,nedreptate,babe

| Doub a răspuns:

Ne-am tâmpit de tot.

| CastraveteCastravescu a răspuns:

Gandeste-te, degeaba are omul mancare, locuinta si educatie daca nu are unde se ruga si arunca banii.

Răspuns utilizator avertizat
| nifonia01 a răspuns:

Se intampla asta pentru ca o biserica tine locul a mii si de adaposturi, scoli si gradinite caci tot prin Dumnezeu au fost construite si acestea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nifonia01):

Nu ma minti? Spune'mi una care face asa ceva...
rolling on the floor
Du'te si pupa moaste!

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

In biserica te poti adaposti de ploaie si are si paratraznet. Deci din punctul asta de vedere e mai buna decat un copac. Bine, ca biserica nu produce oxigen, asta e diferenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Bisericile sunt incuitate, cine crezi ca intra in ele, vrei sa fure astia banii popii?

Răspuns utilizator avertizat