| noname2021 a întrebat:

De ce nu e bine sa pupi pe cineva dupa ce te impartasesti?

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie despre asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrajeli bisericesti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te legi mai mult de teluric atunci cand pupi pe cineva, nu pretuiesti ceea ce ai luat deja

| Radu284 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca nu e bine?

| noname2021 explică (pentru Radu284):

Asa am auzit si eu thinking

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Defineste bine, daca vrei sa primesti un raspuns. bine pentru sanatate, pentru relatia cu dumnezeu, bine pentru ce. asa de retardati sunt toti copii din ziua de azi, sau asa esti tu mai "speciala"

| noname2021 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Daca ai chef de jigniri, mai bine las-o balta, probabil ai inteles ce am vrut sa zic dar ai chef de glume proaste.Chiar imi pare rau pentru tine.

| TPUuser199 a răspuns:

Din cate am auzit ca nu este bine sa plangi, sa injuri in ziua aia... dar de ce nu stiu;-?

| iurii75 a răspuns (pentru TPUuser199):

...În ziua aia...
pe urmă fă ce vrei laughing

| TPUuser199 a răspuns (pentru iurii75):

Taci ma, ca asa am auzit si eu laughing) na

| iurii75 a răspuns (pentru TPUuser199):

Am înţeles :-

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Am înţeles că trebuie 3 zile să nu faci acestea. Mi se pare cam deplasat, însă eşti ca nouă şi fără de păcat în acele 3 zile, pentru că ai primit Trupul şi Sângele Mântuitorului şi aşa te-ai curăţat de păcate. Asta, dacă ai spus totul cu inima deschisă şi cu regretul că le-ai desăvârşit şi cu gândul că vei încerca să le îndrepţi. Sper că te-am ajutat! Domnul să fie cu tine!

| Darkness13 a răspuns:

Din cate stiu eu e doar o credinta de la bunica, strabunica, cica sfintenia din impartasanie se va duce la persoana pupata. Nu cred ca are vreo legatura cu biserica. happy
Mie, cand eram mica, mama imi spunea inainte sa ma impartasesc sa o pup, pentru ca dupa aceea nu mai am voie toata ziua, insa uitam si sfarseam zicand ca data viitoare nu o sa uit, dar tot uitam laughing.

| SarahAviva a răspuns:

Se spune că atunci când te împărtășești primești o anumită sfințenie și că atunci când pupi o altă persoană, toată acea sfințenie se duce la el.

| Su_Min_Baek_1990 a răspuns:

Mmm...Unii zic ca nu se intampla nimic, dar altii zic ca se da impartasania.Dar in fine.Nu este o crima daca pupi pe cineva. Faza e sa nu injuri sa vorbesti urat...etc.