| Inferno a întrebat:

De ce nu ne ajuta Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| ely20ely a răspuns:

Scuza-ma dar tu vreodata cand iai cerut ceva iai multumit vreodata.dar sa stii ca dumnezeu te ajuta daca si tu crezi in el sa stii ca tu nic macar un multumesc nu iai dati nu ai cum sa negi pentru ca dumnezeu stie si in primul rand trebuie sa meriti si sunt sigura ca tu iai cerut mereu ceva si nu iai multumit iar daca nu crezi in el cauta pe internet gloria polo si o sa vezi ca o sa iti spuna cum a fost in lumea cealalta dar daca esti interesat ca dupa ce intrebare ai puss...

19 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cand ii ceri lui Dumnezeu ceva,trebuie sa o faci cu credinta mare!
Iar tu nu te astepta sa primesti imediat ceea ce ceri,uneori Dumnezeu te mai pune si la incercare, dar se pare ca tu ai cazut in acea incercare SAU "Voi cereti, dar cereti cu GAND RAU de a RISIPI in PLACERILE si POFTELE VOASTRE"
Gandeste'te la lucrurile care le-ai cerut!

| Inferno explică (pentru Esperança):

Crede-ma ca nu are legatura cu asta.

| DrunkenRat a răspuns:

Nu stiu altii, dar mie imi merge din bine in mai bine...

| Nuvăsufăr a răspuns:

Nu ţi-e de-ajuns că ţi-a oferit o viaţă în lumea asta de %&¤%&?

| VladimirPutin a răspuns:

Cine e dânsul?

| benny a răspuns:

A te ajuta pe tine ce inseamna? sa iti dea bani, droguri, bautura, nu esti multumit ca te ajuta sa traiesti si vorbeste in numele tau nu mai vorbi si in numele altora

| Flydream a răspuns:

Mai intai, crezi cu adevarat in Dumnezeu, ca sa te ajute? Il iubesti indeajuns de mult?

| Archdaemon a răspuns:

Pentru ca nu exista

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

O intrebare care nu stiu avea rostu

Răspuns utilizator avertizat
| ArTuR10 a răspuns:

Dumnezeu ajuta persoanele care au cel mai mult ajutor, nevoie de El

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca oamenii nu cred in El si nu Il asculta!

| Karelia123 a răspuns:

Pai de ce consideri ca nu te ajuta?
Daca faci fapte bune, iti vor fi rasplatite.

| Kitler a răspuns:

A ramas fara potiuni de mana!

| venus1234567 a răspuns:

Dumnezeu de ajuta daca meritam si da daca stim Sai cerem