| aurelian87 a întrebat:

De ce nu recunoasteti ca sunteti bolnavi si nu cautati ajutor profesional? Ce aveti de pierdut daca mergeti la un psiholog si ii spuneti ca traiti cu frica sa nu fi loviti de mania unei fiinte supranaturale din mitologia poporului evreu. Nu va ma trebuii sa donati bani la biserici, sa vorbiti de unu singur prin casa pentru sanatate si iertare de pacatelor, chiar ve-ti scapa de pupatul cadavrelor omenesti.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns (pentru suntserios):

Dar oare nu se spune in Sfanta Evanghelie ca :

"Atunci, dacă vă va spune cineva: «Iată, aici este Cristos!» sau «Acolo», să nu credeţi, 24 căci se vor ridica cristoşi falşi şi profeţi falşi şi vor face semne mari şi lucruri minunate pentru a-i înşela, dacă se poate, şi pe cei aleşi. 25 Iată, v-am spus dinainte."

" Atunci vă vor da la tortură şi vă vor ucide; veţi fi urâţi de toate naţiunile, din cauza numelui meu. 10 Atunci mulţi se vor scandaliza, se vor trăda unii pe alţii şi se vor urî între ei. 11 Mulţi profeţi falşi se vor ridica şi vor înşela pe mulţi. 12 Din cauza înmulţirii fărădelegii, dragostea multora se va răci. 13 Însă cine va rămâne statornic până la sfârşit, acela va fi mântuit."

Lucrurile acestea se intampla, aveti grija sa nu cadeti in plasa.

| suntserios a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Acu tradu ce la ce ai dat copy paste acolo ...asta daca stii despre ce e vorba

| martzian a răspuns:

Aurelian87, dragule, tu cu cine vorbesti? Si de pe ce pozitii? happy

Te-ai lasat la bustul gol, te-ai fotografiat ca un caraghios in chiloti galbeni - cu burta supta ca un barosan, sa nu se vada mingiuta, ti-ai inclus in poza si laptopul - ca sa vada lumea ca esti "boss de boss" si ai tupeul sa acuzi oamenii de boli psihice? TU? laughing Mai mult, iti traiesti obsesia la o categorie de la care, cel putin, pretinzi ca nu ai nici un fel de asteptare si pentru care nici pentru care nu ai nici un interes. Asta ti se pare normal?

Esti prost informat apropo de cei de aici, dar iti confirm doar in ceea ce ma priveste:
- Eu NU am nici un fel de astfel de frica.
- Eu NU vorbesc singur prin casa.
- Ii insulti pe altii ca sunt analfabeti dar tu scrii „ve-ti" in loc de „veti"

Pentru cultura ta generala, psihologul NU trateaza bolile psihice, ci psihiatrul. Si da, iti pot recomanda unul, daca vei continua pe panta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

He-he-he.santeti aproape doi.trebuie sa va inmultiti, si eu nu particip.mie-mi plac fetili.ma da ce griji mari aveti voi cu restul omenirii.bag sama ca rasa umana incepe de la voi in sus? chiar ca ma umfla rasul.santeti ilari.cat despre pupat, decat sa pup piata independentei, tot moastele sant mai sfinte.

Răspuns utilizator avertizat
| Deliiiia a răspuns:

Hopa, hopa! Dar ce treaba ai tu cu decizia celorlalti de a crede intr-o divinitate sau nu? Ce ai scris tu e strict opinia ta, nu poti judeca lumea pornind de la opinia ta, doar daca cei ce sunt judecati o aproba. Mai intai imbunatateste-ti propria persoana si apoi vezi ce face vecinul. Poti incepe cu gramatica, a ta e lamentabila.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Majoritatea sunt crestinii. Voi sunteti in inferioritate. Minoritatea se supune majoritatii. Voi sunteti problema, procentul de 1% nu restul de 99%.