| alexandrei7777 a întrebat:

De ce Raiul e asa de minunat? Acolo iti intalnesti rudele si de aceea e asa de minunat? Iti indeplinesc toate dorintele tale in Rai? Ce e asa de special in Rai si in Pamant nu e? In cateva carti scrie ca toata lumea nu va mai avea greutate si ca vor merge in apa si se vor teleporta.Cred ca aceasta cu mersul si teleportatul e in Revelatie sau Apocalipsa.De ce vei avea ingeri in Rai? Nu te poti proteja singur daca vei fi ca Dumnezeu?

12 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Raiul este minunat fiindca ai acces la toate cunostiintele din univers, ca iti intalnesti Creatorul, ca nu te vei mai imbolnavi sau muri, ca vei vedea celelalte lumi locuite, ca te vei reintalni cu cei dragi rapiti de moarte, ca vei vizita TOT universul etc, etc. Ingeri nu vei avea in Rai, ingeri au ACUM, toti cei care au incheiat un contract, o alianta cu Dumnezeu, aici, pe pamant.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca toate astea sunt pura imaginatie umana si cand mori numai poti exista sub nici o forma, tot ce ai scris acolo descrie ceea ce isi doreste omul o viata fara bolii, batranete, necazuri, stres, o viata alaturi de cei dragii etc aceste dorinte sunt umane si la fel ca orice dorinta e o amagire atat

| sublime89 a răspuns:

De ce ar fi atat de minunat sa-ti intalnesti rudele in rai? Daca ai avut niste rude insuportabile? laughing

| mentholinks a răspuns:

Când Îl iubesti pe Dumnezeu din toata inima ta, simplul fapt ca esti in prezenta Sa si sub supravegherea Sa te face sa te simti minunat. Asta-i Raiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca manager general al Iadului, îți spun că noi oferim mult mai multe condiții decât în Rai, acolo mănânci doar pâine și bei vin plus pupat moaște.
Me da asco, bleeah.
În schimb, noi oferim : jacuzzi, mici, bere la pet și manele, plus VIP CARD - Aer condiționat și translator.
Nu îi așa special Raiul pe cât crezi, îți poți întâlni rudele și în Iad.
Împlinitul dorințelor în Rai este un mit.
Mulți clienți au fost nemulțumiți de serviciile lor. Dar shhh, nu mai spune la nimeni, să rămână între noiwinking
Așa că
HAIL SATAN!

| alexandrei7777 explică (pentru anonim_4396):

Ai baut ceva? Vezi demoni? Eu nu sunt satanist si abia astept sa urc in Rai, nu in Iad.Asa ca mai asteapta un secol pentru alt fraier.

| alexandrei7777 explică (pentru anonim_4396):

Mda.....Clar ca esti manager general al Iadului... Poti sa nu mai scrii tampenii de genul asta la intrebarea mea? Eu cred ca Dumnezeu este salvatorul meu si nu Satan sau cum il mai chema.
Asa ca du-te inapoi de unde ai venit. Locul tau nu e langa noi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"și manele"... daca dau 2 pacate in plus pe luna, pot sa-mi aleg eu muzica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vă urmărim de foarte mult timp și întotdeauna faceți păcate bonus dar o să discutăm despre muzică la sosirea dumneavoastră în Iad.

| Geanin a răspuns (pentru anonim_4396):

Pleaca de aci duso cu sorcova! Treci la puscarie!
La religie nu au ce cauta decat credinciosii care vor sa se mantuiasca si care vor sa invete invatatura crestina, nu toti depravatii! La puscarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce am zis, domne? Am prezentat realitatea, eu te-am prevenit dinainte, sper să faci alegerea corectă. Tatăl nostru Satan, te va primi cu brațele deschise.
Suntem cei mai buni la capitolul confort.
Dacă vrei îți dau și o broșură

''Asa ca du-te inapoi de unde ai venit. Locul tau nu e langa noi.'

Nu mă pot întoarce de unde am venit, vaginul mamei nu mai este așa de încăpător ca atunci când m-a scuipat afară.

| 6684464 a răspuns:

"Ce e asa de special in Rai si in Pamant nu e?" In Biblie scrie ca ar trebui sa uram viata de aici, deci iti dai seama cu cat mai bine este Acolo.
"Nu te poti proteja singur daca vei fi ca Dumnezeu?" Aoleu..., cine ti-a zis ca vom fi ca Dumnezeu vreodata?!
"De ce Raiul e asa de minunat?" doar gandul ca daca nu ajungi in Rai ajungi in Iad ar trebui sa te faca sa relevezi.
De murit oricum mori, deci unde ar mai fi o optiune? In Iad?! Chiar te gandesti ca in Iad e mai bine sau nu chiar asa rau?!

Daca duci o viata sanatoasa cu sport, somn, alimentatie sanatoasa, oricum mori.