| highheadshot a întrebat:

De ce va este frica mai mult, de Iad sau de Inchisoare?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

De inchisoare, ca nu e o poveste.

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De iad, pentru ca acolo este plansul si scrsnirea dintilor si de acolo nu mai poti sa iesi niciodata.

| shadovv a răspuns:

Inchisoarea e doar o "limitare" spatiala. Iadul e cel mai apropiat lucru de inexistenta.

| thegatekeeper a răspuns:

De inchisoare, fiindca nu am de ce sa ma tem de un loc imaginar.

| RAY a răspuns:

De nici una, atata timp cat nu fac rau si merg pe sloganul nu fac altuia ce mie nu-mi place nu am de ce sa-mi fie frica de puscarie, faza cu iadul e o poveste din mitologia egipteana, graca vezi hades apare si in noul testament oare de ce? zeul greciilor

| Silviuloan a răspuns:

Iad,acolo este plangerea si scarsnirea dintilor, de acolo nu mai poti iesi pe veci.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Bineinteles,de iad.De la inchisoare te poti elibera dar din iad, unde acolo este suferinta si chin vesnic nu mai poti scapa. Iadul este un loc unde ajungi cu spiritul, daca esti om rau dar la inchisoare ajung infractorii. Acolo, la inchisoare ajungi ca sa il reeduci, iadul este pentru oamenii irecuperabili si este locul suferintei si scasnirii vesnice

| LostInBubble a răspuns:

Daca ajungi direct in Iad nu ai timp sa realizezi ca iti pare rau.
Dar, in inchisoare, ai tot timpul sa regreti si sa incerci, sa te convingi ca vei fi o alta persoana. Ii ca si cum ai primi o a2-a sansa.

| cristianz a răspuns:

Iadul este pentru totdeauna. Infinit, forever. Pedeapsa suprema. La Inchisoare... ori iesi ori speri sa mori ca sa ajungi in rai. In iad, nu am ai ce face...