| DanionM a întrebat:

,,De I se va cere ori nu, Dumnezeu va fi prezent." (-proverb latin-) Parafrazând, am putea spune că indiferent de credinţa sau necredinţa omului, Dumnezeu tot există! Oare nu tot la fel, datoriile noastre morale sunt cât se poate de reale şi cu termen scadent?

1 răspuns:
| Mikhtarian a răspuns:

Pai da,caci Dumnezeu n-a spus : Decat crestinii sa se nasca de acum in colo!
Nu,Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel de mult, iar in fiecare secunda incearca sa ne aduca pe calea cea dreapta, cat mai repede, caci cand va veni momentul, nu va mai fi timp.