| Deidara554 a întrebat:

Doua persoane,una de religie crestin-ortodox si una de religie budista se pot casatori? Unul dintre ei este nevoit sa isi schimbe religia, sa cum? Si in ce biserica are loc cununia?
Funda happy.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Budismul este o filozofie nu are ce schimba poate doar trece la ortodocsi ca sa casatoriti religios

| milan9 a răspuns:

In Biserica Ortodoxa. Vrei să rămâi creştină totuşi, nu?
Biserică budistă nu există.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In biserica ortodoxa logic

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Dar de ce toata lumea punce accent pe casatoria religioasa? pentru mine mi se pare irelevanta casatoria religioasa

| Katczinsky a răspuns:

Biserica Budista nici nu exista. E un sistem de legi, filosofii s.a. Sigur ca la ortodoxi. Pace sa ai.