| Cristiiiiiiuy a întrebat:

Dumnezeu iartă lucrurile comise împotriva bisericii creştine?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu ne iartă când greșim, dacă nu mai practicam acele păcate și ne corectam.

| RAY a răspuns:

Dumnezeu nu a facut religi sau vreo biserica

| Holiday a răspuns:

Dumnezeu e doar un personaj dintr-o scriere cu caracter religios, cum ar putea face ceva?!?

| AC4S4 a răspuns:

Apostolul Pavel era impotriva primilor crestini, el era cel care ii persecuta. Dar intr-o zi, dupa cum scrie in Biblie, Isus i-a vorbit si s-a schimbat, si i-a fost iertat tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce crezi tu. Poti sa crezi si ca Spider-Man e mai tare decat Superman......deci e cum vrei tu.