| Madalina343 a întrebat:

Dumnezeu iarta toate pacatele marturisite la spovedanie si il protejeaza pe pacatos?sad

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Dumnezeu nu iarta nimic. Pentru ca nu exista. Daca intr-adevar ai facut ceva grav, si aici nu ma refer la orice tampenie de aia la care astia ii spun "pacat", ci ceva intr-adevar grav, incearca sa repari, invata din asta, si mergi mai departe, spiridusul nu te ajuta cu nimic.

| RainmakerX a răspuns:

Da,pacatele marturisite sunt iertate numai ca daca esti ispitit nu te tine nimeni sa nu faci acel pacat din nou...

| Chimied a răspuns:

Da, la spovedanie pacatele marturisite sunt iertate. Intr-un fel Dumnezeu te protejeaza, in sensul ca nu vei mai fi ispitit sa-l faci.