| dkidda a întrebat:

Dumnezeu sau Satana? In ce credeti?

Răspuns Câştigător
| sandra2012 a răspuns:

Ambii... important e pe cine urmezi...ca de crezut poti sa crezi in orice

49 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred in Dumnezeu ca Stapan al intregului univers,Il recunosc ca Tata, stiu ca exista si satana, dar nu vreau sa ascult de glasul lui.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu in nici unul.

| monstrulet a răspuns:

Daca crezi intr-unul, automat crezi si in celalalt. Fara bine nu poate exista rau. Sau vreti sa spuneti ca dumnezeu trimite oamenii in iad chiar daca ii iubeste?

| Bogdanux a răspuns:

In mine.

| morningstar a răspuns:

Pai amandoi exista, acum ramane sa cedem fiecare pe cine vrem sa urmam.

| KodrutZ a răspuns:

Credinta in oricare dintre cei doi implica si credinta in celalalt. Intrebarea e stupida. Eu unul cred in mine si cu asta basta. Prefer certitudinile povestilor de adormit copiii.
P.S. Dintre satanel si dumniedzau, ca sa raspund totusi intrebarii, il prefer pe Mos Craciun la orice ora!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pai am vazut mai multe fapte facute de satan decat de dumnezeu, deci merg pe varianta a2a!

| DorelSudoru a răspuns:

Daca nu exista satan nu exista d-zeu si invers...smug si daca-ti zic ca in satan ce-mi faci?laughingrolling on the floor

| Polaris a răspuns:

Mulţi nu realizează diferenţa dintre 'a crede' şi 'a venera'. Şi nici tu n-o ştii.

| ShowTim3 a răspuns:

In Mos Craciun si prieteni sai cred smug

| venusdoom a răspuns:

Amandoi exista. Dumnezeu ne a lasat liberi sa alegem ce cale urmambig grin

| Siracuzia a răspuns:

Dumnezeu.

| Infernia a răspuns:

In niciunul, sunt ateista.

| Bastet a răspuns:

în nimic?

| Flav a răspuns:

In Mos Craciun.

| RockaruL a răspuns:

In amandoi pentru ca: Daca exista Satan trebuie sa existe si Dumnezeu si daca exista Dumnezeu trebuie sa existe si Diavol, deci...

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Eu cred in Dumnezeu mai precis in Iisus Hristos mai cred si in Maica Domnului si in toti Sfintii!winking

| Bibuşca a răspuns:

Simplu.
Ambii! laughing

| ankahra4m a răspuns:

In berea neagra, nu in iluziile astea doua.

| Cristianne a răspuns:

Eu cred în Beck's cu lămâie.(parcă așa se scrie).

| flower_3416 a răspuns:

In Dumnezeu! e singurul in care cred si voi crede mereu orice ar fi

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Niciunul

| Cezar a răspuns:

Logic că Dumnezeu. Fără el nu aş exista.
De ce să credem în satana? A făcut vreodată bine cuiva? Nu!

Sunt şi ghotici sau în alte secte care îl venerează pe Satana.
Dar sufletele lor vor aparţine Iad-ului din cauza asta.

| PetreConstanta a răspuns:

Sa te ierte Dumnezeu pentru ce ai intrebat

| ioana1704 a răspuns:

Cred in dumnezeu, cred in bine, cred in mine!

| ionutz03 a răspuns:

Nu e o intrebare prea corecta tinand cont ca ambii fac parte din aceeasi teorie daca ar fi sa ne luam dupa religie.

| Dina a răspuns:

Cred in ambii, singura viata este impartita in bine-rau happy

| crisbebe a răspuns:

Deci este clar, nu? Daca nu ar exista Dumnezeu tu nu ai trai nici o clipa.

| MajorAsshole a răspuns:

In mine. Ce crezi, sunt dumnezeu, sau satana?