| Jardelin a întrebat:

Dupa atatea dezbateri pe tema orei de Religie haideti sa ne mai descretim putin fruntile si sa admiram pret de cateva minute un baiat minunat din America cu o voce formidabila. Tot ceea ce auziti este realizat doar de vocea lui!

Il cheama Tylor Mancuso, este crestin ortodox "pur-sange" apartinand de Biserica Ortodoxa a Antiohiei.

Ultima piesa este un imn ortodox. Chiar este o melodie deosebita mai ales ca ceea ce se aude este realizat de o singura voce!

https://www.youtube.com/watch?v=-bhX4lx6_2U

https://www.youtube.com/watch?v=I5NEUa0yGzs

https://www.youtube.com/watch?v=P7QgOJkQko8&t=44

Auditie placuta. Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Chiar imi place melodia -chiar daca nu inteleg ce spune. happy

| Doub a răspuns:

Impresionanta voce.thinking

| NGheorghe a răspuns:

Te-ai trezit si tu in chefuri sa ne distrezi pe banii nostri?
Ai innebunit sau ai gresit categoria?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu care credeam ca vrei sa faci discriminari.Deci ai pus un link cu un musulman, budist si un crestin.Bravo!
Bă, deci sa va fie clar:
Vocile se descopera doar activand in corul bisericii. Daca nu esti crestin ortodox, din pom voce!

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

Iti spun drept, nu am inteles ce vrei sa zici. Ori sunt eu prea obosit.

| NOname a răspuns (pentru Jardelin):

Îi zice "sarcasm".

| Jardelin explică (pentru NOname):

Aha! Da, asa e, sarcastic rau baiatul asta!

| Jardelin explică (pentru NOname):

Ti-a placut Tylor?

| NOname a răspuns (pentru Jardelin):

Are o voce ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minunata voce, se vede ca vocea lui e doar reflexia sufletului lui.

| 1DeadMemories a răspuns:

Cand asculti un cantaret nu-i analizezi apartenenta religioasa, daca era ateu nu-ti mai placea cum canta? Nu vad rostul mentionarii frazei :
Il cheama Tylor Mancuso, este crestin ortodox "pur-sange" apartinand de Biserica Ortodoxa a Antiohiei.
Canta ok. Dintre toate, culmea, ultima imi suna cel mai bine.