| Indries_Monica_1969 a întrebat:

E semn rau, daca am spart o sculptura religioasa cu maica domnului, din greseala?

13 răspunsuri:
| William a răspuns:

In cel mai rau caz va trebui sa o platesti.

| danut a răspuns:

Din punct de vedere Biblic, adica a lui Dumnezeu ai facut un lucru bun (porunca a doua din Decalog), din punct de vedere Ortodox te vor arde flacarile Iadului. Acum ai de ales intre Dumnezeu sau Ortodoxie, cale de mijloc nu mai este, tu alegi.

| danay72 a răspuns:

Number. Exod20:4,5

| DarkAndDreary a răspuns:

Nope.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Din punct de vedere Ortodox nu e nimic, nu e vina ta. Nu e asa cum sustine mai sus un eretic adventist posedat de diavolul disimularii, pus sa insele pe toti necunoscatorii inducandu-i in eroare asupra poruncii biblice.

| danut a răspuns (pentru AdiTorrent7):

"Din punct de vedere Ortodox nu e nimic,"
De unde sti, esti in bransa sau te mai numesti milan9?
"un eretic adventist posedat de diavolul disimularii"
Am ajuns din nou in Evul Mediu sau acolo vreti sa ne duceti din nou? Nu stiam ca exista si un diavol al disimularii, DAR unul al INSELARII (mai ales in privinta poruncilor lui Dumnezeu), exsta?

| AdiTorrent7 a răspuns:

Din punct de vedere biblic Dumnezeu insusi le-a cerut evreilor icoane (statui cu heruvimi chiar), obiectele de cult conducandu-l pe credincios cu gandul spre Dumnezeu.
Un ratacit sadventist nu ştie că Dumnezeu a vrut prin porunca a 2 a sa elimine doar concurenta

| danut a răspuns (pentru AdiTorrent7):

Ce mai faci milan9? Iar te repeti? Crezi ca oamenii inca nu au invatat sa citeasca si singuri?

| DeusCorrupti a răspuns:

E ca si cum ai sparge un pahar din greșeală.

| Djnicnr a răspuns:

Semn apocaliptic laughing)))

| Bolinski a răspuns:

Nu. Pe Dumnezeu îl doare în cot atâta timp cât ești o femeie inutilă și sclava bărbatului tău. Nu uita să-ți vinzi copii pe post de sclavi sexuali, dar nu înainte să-i violeze soțul tău.

| Angeln a răspuns:

Nu e nimic, nu te preocupa.Noi trebuie sa ne inchinam doar lui Dumnezeu si lui Isus care sunt una.Maica Domnului a fost mama lui Isus, dar e mare păcat sa ne închinam ei.Scrie in Biblie ca nu este nici un alt mijlocitor intre Dumnezeu si oameni decât omul Isus Hristos .....sa te ajute Dumnezeu sa te ferești de ceea ce este cu adevărat păcat.Citește Biblia.

| NoName0x0 a răspuns (pentru Angeln):

Iisus s.a facut om, dar el este fiinta divina, mult mai presus de oameni. E greu sa faci diferenta, nu?