| wforweirdo a întrebat:

Este cineva de aici interesat de Wicca sau asa? Am nevoie de un mic sfat, nu e cine stie ce

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Ce sfat?

| danay72 a răspuns:

Deuteronom18:10-12

| wforweirdo explică (pentru danay72):

Mi-e frica

| danay72 a răspuns (pentru wforweirdo):

Arunca toate lucrurile care au legatura cu spiritismul si nu mai practica. Vei reusi cu siguranta. Nu trebuie sa iti fie frica. Dumnezeu e mult mai puternic decat Satan.

| wforweirdo explică (pentru danay72):

In primul rand, nu am practicat nimic, doar am citit despre asta. In al doilea rand, wicca nu are nicio legatura cu Satan. In al treilea rand, nu cred in dumnezeu.

| danay72 a răspuns (pentru wforweirdo):

Vrajitoriile nu au legatura cu Dumnezeu, ci doar cu Satan.

| Miauti a răspuns:

Pai spune ce ai facut si poate te ajutam

| wforweirdo explică (pentru Miauti):

Mi-am ales pentru lucrarea de atestat acest subiect si nu eram prea documentata si aveam niste nelamuriri dar am rezolvat pana la urma. Totusi daca tot a venit vorba despre asta, recomanzi ceva carti sau blabla pentru incepatori? :]

| Voidwithin a răspuns:

Lol deci nu crezi in Divinitate sau altele dar crezi in wicca, interesant hmm...

| wforweirdo explică (pentru Voidwithin):

Am zis eu cumva ca cred in Wicca? Am spus doar ca am mai citit despre asta dar nu ssunt foarte documentata raised eyebrows

| Voidwithin a răspuns (pentru wforweirdo):

Aha, ok.