| AvalohAlyn a întrebat:

Este Craciunul cea mai frumoasa sarbatoare pentru oameni? Craciunul are o magie speciala?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pentru unii oameni, da.Se poate spune că e cea mai frumoasă perioadă. Însă pentru alţii nu.Magia Crăciunului s-a pierdut de prea mult timp, aşa cum se pierd şi tradiţiile. Oamenii încep să îşi dorească lucruri materiale şi uită să fie umani, ceea ce e foarte trist. Odată cu tehnologia, ei au uitat lucrurile ce contează cu adevărat şi se axează pe interese.Asta e tot ce contează acum.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se simte un ambient diferit chiar daca nu ai un brad in casa si arunci cateva bomboane, o creanga verde si un fir cu beculete pe jos

| costis a răspuns:

Eu cunosc o doamna ateu care zice ca da.

| Felys a răspuns:

Nimic nu e mai frumos ca vara, urasc sa imi fie frig

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma simt ca in desene animate, stii, cand cineva trebuie sa ia o decizie importanta. P-un umar sta Scrooge, si pe altu Andersen.
...Nu pot sa raspund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magia aia nu mai exista pentru mine.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Doar am raspuns la intrebare..In rest o tin pentru mine...

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Depinde de om/familie.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

De craciunul e foarte inp. pentru oameni si are o magie speciala deoarece sarbatorim nasterea lui Iisus si din cauza asta unele dorinte pe care ni le punem(si sunt possibile )se pot implini