| anonim_4396 a întrebat:

Este oare mai important sa stim ca Dumnezeu va fi de partea noastra sau ca noi vom fi de partea lui Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Este important ca noi sa fim de partea lui Dumnezeu pentru ca El e alaturi de cei loiali.

| LikeARollingStone a răspuns:

Daca noi suntem de partea Lui, El este de partea noastra. Si viceversa.

| Mădă0611 a răspuns:

Este important sa fiti voi de partea lui, dar e greu, asa ca alegeti varianta confortabila, el de partea voastra, o credinta pe care v-o insuflati auto mintindu-va ca sunteti de partea lui, astfel el trebuie sa fie de partea voastra.

| sublime89 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stim daca d-zeu exista sau nu. Apoi ne putem pune si intrebari de genul celei puse de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi suntem Dumnezeu.
Oameni, animale plante, minerale etc.

| galyperf89 a răspuns:

El este mai mereu de partea noastra, este foarte important sa fim si noi de partea lui! happy

| salangwayongseo a răspuns:

Este important sa stim ca Dumnezeu va fi mereu de partea noastra daca si noi ne indeplinim ceea ce ne revine, daca venim si noi cu partea noastra.