| frimiturel a întrebat:

Este obligatoriu sa iti pupi mana sau cruciulita de la gat, dupa ce ai facut cruce de 3 ori? am vazut ca multa lume face asa

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Multă lume face multe lucruri prosteşti, asta nu înseamnă că sunt obligatorii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fiecare om își manifestă dragostea, nebunia, admirația sau speranța în ceva, așa cum simte, ori cum a fost învățat. E alegerea lui. Nimeni nu-l obligă, poate doar inima. Unii se simt contrariați (poate) de aceste gesturi, alții sunt amuzați, iar alții rămân/em complet pasivi.

| T0T a răspuns:

Multă lume religioasă își taie o bucată din penis, dă-i drumul.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Circumcizie

| sublime89 a răspuns:

Cat de tare ar fi sa ajungi la portile raiului si sa fii intors din drum si trimis in iad de D-zeu pentru ca ti-ai facut 3 cruci, dar nu ti-ai pupat si mana sau cruciulita dupa aceea. laughing D-zeu: "Nu stiai ca e obligatoriu?! Credeam ca am stabilit clar regulile. Ghinionul tau, acum vei arde in iad o eternitate. Dar sa nu uiti ca te iubesc."

| VelaJohnny a răspuns:

Nu e obligatoriu nici cruce sa iti faci. Nu scrie nicaieri in Biblie despre asta.

| justadream94 a răspuns:

Supersittii,nu e obligatoriu nimic

| 熊Panda熊 a răspuns:

Cum zicea un parinte : "Astea-s din Evanghelia Babelor citire ". Nu dragule, nu e obligatoriu, chestiile astea is inventate de babe "binecredincioase", si nu au nicio legatura cu Biserica Ortodoxa.