| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil furtul de suflet sau de energie a sufletului? Am vorbit cu o persoana negativa si m-a luat cu frisoane, tremuraturi si o stare de rece ca gheata in centrul pieptului. Si acum ma simt letargic, fara putere. A mai experimentat cineva asa ceva?

Răspuns Câştigător
| krazzy a răspuns:

Nu se poate fura un suflet numai daca te lasi furat, adica inselat, sufletul se incalzeste prin rugaciune si se deschide mintea, daca esti ortodox, citeste paraclisul Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu si ai sa vezi ca iti vei reveni, dar conditia este sa te gandesti la DUmnezeu cand te rogi, adica fara mintea in alta parte in timp ce citesti, asa ne invata Biserica. Sufletele se pot da, se dau prin lucrarea uneia din parti, a binelui sau a raului, daca lucreaza cineva binele negresit suflteul lui este la Dumnezeu, daca lucreaza raul, nu este lipsit de Dumnezeu si de mila Sa, dar este in afara Lui Dumnezeu!

17 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Frisoanele pot sa vina si daca bei ceva lichide reci care iti provoaca o inflamatie a intestinelor. sa nu amestecam.

| danay72 a răspuns:

Sufletul e omul însuși. Nu ne poate lua nimeni, dar putem fi indispuși când cineva ne vorbește negativ.

| ania a răspuns:

Unele persoane foarte negative sunt influențate puternic sau chiar posedate de demoni și acești demoni pot începe să influențeze persoanele cu care intră în contact și pot duce la aceste simptome, frisoane, tremurături, gheață în piept, lipsă de putere etc. Dumnezeu te poate elibera de această influență negativă.

| Archangells a răspuns (pentru ania):

Si puterea si caldura sufleteasca o sa imi revina? am citit ceva despre furtul unei parti din suflet. stiu ca exista energii si poti sa fii vampirizat. dar exista si furt de suflet oare?

| drutzix a răspuns (pentru ania):

Numele meu este Legiune laughing

| LoveSleep a răspuns:

Da. Trebuie să lași pe cineva să ți-l bage la loc. Prin fund. Cu penisul.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Sunt sigura, ca tu esti sufletul petrecerilor.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, l-am furat de la un cocalar acum 3 nopți într-un club de manele.

| milan9 a răspuns:

Sufletul nu este "omul insusi". El este nemuritor si detasabil de trup...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Gasesti multime de materiale pe tema asta -
https://www.youtube.com/watch?v=Ofs6SWQZsKk

| Clorox a răspuns:

Sunt genul ala de persoana, welcome!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Citeste despre vampiri energetici.
Este plin de ei.
De fapt sun prostalai care nu sunt in stare sa-si produca singuri energia vitala si fura de la altii.Cum?
Printr-o simpla contrazicere de exemplu.

| ALGator a răspuns:

Nu este "posibil".
In acelasi timp este demonstrat ca pe cale psihologica prin efectul placebo sau nocebo (opusul, atunci cand credem ca ceva ne face rau) putem fi influentati de factori exteriori (inclusive persoane) despre care avem convingerea ca ne pot face bine sau rau.
Mai demult asta se chema autosugestie. Dar nu vine de la persoana respectiva ci din convingerea ta.
O alta posibilitate este ca discutia cu cineva sa te epuizeze si asta sa aiba si efecte asupra starii tale fizice, daca esti un individ la care afectul poate influenta starea fizica.

| Divy a răspuns:

Doar dacă îi dai crezare, puterea tu i-o dai, dar sunt și sitații în care să te simți tulburat și obosit, astfel ai nevoie de un oarecare "antrenament" pentru a face față!
Antrenamentul e rugăciunea, credința, nădejdea și iubirea!

| Iunix a răspuns:

-_- Du-te la farmacie sau la spital ( preferabil farmacie ) și lasă prostiile.

| LordulAdevarului a răspuns:

Furtul de energie este real.Am avut si eu probleme de genul asta. Curatati aura si consolideazati o aura de protectie.Nu vei mai avea probleme de genul asta.

| GayFrog a răspuns:

@ania Ai incercat aceasta metoda revolutionara de a alunga dracii? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.conceptapps.busuiocapp