| Radu6976 a întrebat:

Exista vrajitori/vrajitoare care lucreaza cu magie neagra, cu necuratul, daca da, ce trebuie sa ofere ei in schimb pentru vraja facuta? Vreau mai multe detalii, dau funda primului raspuns mai indetaliat.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Toate, dar toate vrajitoriile, albe, gri, rosi, negre, etc. sunt facute cu ajutorul si in numele Satanei, Necuratului, Lucifer sau Dracul.
In numele vrajitoriei se ofera viata (sufletul) dar acesta este deja in mana Satanei prin PLANUIREA unei vrajitori asa ca cel care apeleaza la asemenea practici incearca sa ofere ceva ce NUMAI este a lui de aceia Satan nici nu-l asculta de cele mai multe ori ci isi bate joc chiar de respectivul.

| Exilee a răspuns (pentru danut):

Orice pacat, indiferent de natura lui, trebuie sa fie marturisit la Sf. Taina a Spovedaniei. lacrimile si cainta sunt mai presus de orice descantec si sunt binevenite inaintea lui Dumnezeu.

| Exilee a răspuns (pentru danut):

Diavolul nu cunoaste gandurile oamenilor!

| danut a răspuns (pentru Exilee):

Asa este, diavolul nu cunoaste gandurile oamenilor atata timp cat nu sunt in sfera sa de actiune dar cand acestia au inceput sa "colaboreze" cu acesta nu mai este nici o pavaza (aparare) intre gandurile supusilor si stapanul acestora.

| danut a răspuns (pentru Exilee):

Spovedania DOAR catre Dumnezeu fara intermediar.

| AdiTorrent7 a răspuns (pentru Exilee):

Fiul lui Dumnezeu a lasat preotia crestina si taina spovedaniei

17 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Crezi si in Mos Craciun?

| Radu6976 explică (pentru doctorandus):

Mai vezi-ti de treaba ta, daca nu stii sa dai raspunsuri doar despre jocuri online atunci nu mai raspunde la intrebarile mele, crezi in Dumnezeu amice? Stii ca exista? Atunci exista si satan, crede-ma.

| doctorandus a răspuns (pentru Radu6976):

"Dumnezeu exista, deci Satan exista" e un sofism (non sequitur). "Mitologia iudeo-crestina e adevarata, deci Satan exista" ar fi un rationament valabil, dar din "Dumnezeu exista" nu rezulta "mitologia iudeo-crestina este adevarata".

| danay72 a răspuns:

Toti care fac spiritism intra in legatura cu demonii, inclusiv preotii care spun ca scot demoni nu au legatura cu Dumnezeu. Deuteronom18:10-12,Matei7:21-23

| Fatamuntilor a răspuns:

Am auzit ca exista asfel de persoane care in schimbul banilor dar si a altor obiecte iti ofera exact cea ce vrei tu sa auzi.Pana nu scoaate cat mai multi bani de la tine nu se lasa!
Sfatul meu este sa nu te lasi cuprins de asfel de chestii ca vei regreta mai tarziu.

Iti vand doar iluzii

| milan9 a răspuns:

"nu au legatura cu Dumnezeu" sectele ce calca in picioare invatatura unica pe care Fiul lui Dumnezeu a lasat-o Bisericii Sale.

Scriptura SPUNE si pentru necunoscatorii iehovisti:
"Mergeţi în toată lumea şi predicaţi evanghelia la toată făptura. (…) Acestea sunt semnele care îi vor însoţi pe cei care cred: în numele meu vor alunga diavoli, vor vorbi limbi noi, vor lua şerpi în mână şi, dacă vor bea ceva aducător de moarte, nu le va dăuna. Îşi vor pune mâinile peste cei bolnavi şi ei se vor vindeca".

Apostolatul crestin a propovaduit nu doar cuvantul, ci si miracolul. Cei care promovau evanghelia erau "taumaturgi", facatori de minuni, pentru ca puterea credintei sa fie evidenta si in ochii celor mai mari necredinciosi.

| MskDesign a răspuns:

Da! Exista in filme si carti.In viata reala te poti alege cu saracie, nepasare si haituire a populatiei de rand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista altfel de "vrajitori" carora li se spune ocultisti. Pentru cei care cred este periculos ca sunt in stare sa iti transmita anumite idei catre subconstient. Sunt printre putinii care cred ca exista oameni care pot sa isi exercite puterea telepatica. Dar daca nu iti e frica si nu devii tinta usoara e greu sa iti faca rau. Tu acum faci referire la alte lucruri dar eu iti spun ca aia la care te referi cu dracu' nu exista..Ma crezi sau nu problema ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti transmite niciun fel de idee decat daca te lasi hibnotizat, si asta o poate face la fel de bine orice hipnotizator. Ocutismul e credinta in magia si supranatural.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Auziti exista da nu isi fac reclame ca astea de la Bucuresti si nu cer bani, astea va fac mai mult rau, plus va lasa fara banii, daca facem o diferenta in-trebuie Clarvazator si Vrajitor suna diferit nu, In carti de tarot si eu pot da, le gasesti pe internet, Si invat poate au si instructiuni mnajoritatea si e simplu sa spun ca sunt clarvazator nu, si de aici incepe inselaciunea, hai sa iti fac o lucrare da te costa atat si atat, dupa ce ti-ai prins victima in plasa, o tragi dupa tine nu, exact asa cum a fost Oana zavoreanca au facut-o de si-o vandut si masina, caci na gandit ce e un vrajitor si ce e un clarvazator, sunt multe clarvazatore si le cred ca ghicesc da sa faca putere nu au decat va insala cum am spus si eu imi pot cumpara carti de tarot si zic ca sunt mare clarvazator.

| DeusCorrupti a răspuns:

Dragi ortodocsi, dacă există oameni ce lucrează du d-zeu(preoti) de ce să nu existe si cei care lucrează cu satana?
E celalalt prieten al vostru imaginar, sau in el nu credeti?

| Djnicnr a răspuns:

Sunt doar aberatii! Sfatul meu e sa nu apelezi la astfel de persoane pentru ca risti sa dai o gramada de bani si sa ramai profund dezamagit! Asta nu e o cale de a-ti rezolva problemele! Acum e alegerea ta!