| Ionelaionela49 a întrebat:

Fratele meu a făcut accident de mașină în urmă cu 2 luni mașina e facută zob el nu are nici o zgârietură el la momentul accidentului avea o biblie în mașină în bord și o cruciuliță le ținea mereu cu el când mergea cu mașină sau când pleca undeva și acum face la fel credeți că e un semn de la Dumnezeu că el nu a pățit nimic sau credeți că e o simplă coincidență?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu sunt convinsă că nimic nu e intâmplător.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că e o coincidență care tine de dinamica accidentului

| KovacsB a răspuns:

Daca nu avea centura si airbag este chiar miracol.

| EestiSodalane a răspuns:

Nimic nu e o coincidenta, dar n-as zice ca e "semn". Nu e semn, ci e mila lui Dumnezeu. Slava Domnului că nu a patit nimic, sa nu uite sa-I multumeasca Domnului totdeauna.

| CLaludiu1234 a răspuns:

E sigur 100%, fara nici urma de indoiala mana lui Dumnezu in acel accident. Înseamnă că Dumnezeu încă îl mai vrea în viață, și mai are Dumnezu planuri cu el, alții mor în accident care nu sunt grave și fratele tau a scapt cu viața într-un accident atât de grav