| BossAlcool007 a întrebat:

Fumatul este un mare păcat?

17 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur. Pacat de banii aia, puteai sa faci ceva mult mai misto cu ei. Sa mergi la c00rve, de exemplu.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, de sănătate şi de bani.

| doctorandus a răspuns:

In Biblie nu scrie nimic despre fumat.

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei, tot ce murdărește carnea este greșit. 2Corinteni7:1

| milan9 a răspuns:

Este o forma de sinucidere... sad

| Ashadow a răspuns:

Mititel, sa zicem ca esti la coada la poarta raiului in spatele unui onanist, eu zic ca te trece Dumnezeu in fata lui.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Pacat este sa ai prieteni imaginari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul este o patima, ca si cum patima alcoolului, daca te duci spre Dumnezeu si ii zici sa te ierte pentru pacatul tau si nu il mai faci sigur vei fi de o alta parere. Fumatul este o boala, un drog ca si sinuciderea, mori mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Lucică1998 a răspuns:

In Biblie NU scrie "sa nu fumezi", pentru ca nu era cazul in vremea aceea, oameni nu foloseau tutunul, deci ar fi fost ilogic, era ca si cum ar fi scris ceva despre smartphone in Biblie. Totuși, Dumnezeu, pentru ca știa ca va apărea si fumatul, a zis ca nimic nu trebuie sa pună stăpânire pe noi si daca fumatul nu pune stăpânire pe om atunci nimic nu o face. Deci da e păcat sa fumezi.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Da, de sanatate si de bani. Daca incepi sa te droghezi, nu faci nimic bun, doar sa-ti strici viata