| PrazPrăzescu a întrebat:

Gay fiind, pot sa ma fac preot? S-ar supara Domnul Dumnezeu daca l-as sulji asa?

Răspuns Câştigător
| Mechanix a răspuns:

Organizează și tu o pupătură la moaștele Sfântului Prăzescu, da' să fie 18+.

33 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important e sa aplici ce anume cere el in Biblie. 1Corinteni6:9-11

| milan9 a răspuns:

Iti place sa faci bascalie de toti... sad
DAR, daca s-ar lua un grup de 10000 de preoti si un grup de 10000 de oameni obisnuiti (ai unui orasel), unde se vor intalni mai multe patimi, pacate, betii, nelegiuiri, procese, furturi, divorturi, adultere, relatii incestuoase, sinucideri, calomnieri, injurii, certuri, etc…? De 100 sau de 1000 de ori mai putine in randul preotilor decat al oamenilor din acel orasel de 10000 de locuitori! Nu este usor, dar se poate verifica…

| Holiday a răspuns:

Deja exista antecedente, si nu ma refer la preoti homosexuali undercover, ci declarati.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Inca unul in plus ce mai conteaza. Daca se supara, biserica se ducea de mult.Dar uite ca nu conteaza, deci baga mare.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Vrei o mama de bataie? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Stai sa iau toporul ca nu am preferinte la zona in care dau! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Popa, poti sa te faci, dai un,, leu" si stai in fata, acolo unde vrei tu totul este posibil, ca-n politica si-n comert aceste categorii il ignora pe Dumnezeu.dar preot al lui Dumnezeu sa fii este un mare privilegiu, cei care vor fi,, regi si preoti " alaturi de Isus, sunt alesi de Dumnezeu si sunt intr-un numar limitat (cauta Apocalipsa 14:1-4. Stilul de viata, se poate schimba daca vrei cu ajutorul lui Dumnezeu. El uraste homosexualitatea, dar ii ajuta pe cei cu o inima sincera sa se schimbe. Daca vrei citeste 1Corinteni 6:9, 10; siIoan 8:32>

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Nu ai citit versetele ce ti le-am recomandat? Citeste Geneza 19:1-15.Citeste si 1Timotei1:8-10. Si mediteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Daca te intereseaza care este vointa lui Dumnezeu, ve-i putea sa prioritezi lucrurile, si sa vezi care este mai important pentru tine. Ce scop ai. incotro se indreapta viata ta? Dumnezeu se intereseaza de fiecare dintre noi, si este gata sa ne iertePsalmul 65:2: 145:18big grinumnezeu este cel care ne-a dat viata, de aceea trebuie sa-l iubim mai mult decat pe oricine altcineva (Marcu 12:30).Ca sa te apropii de Dumnezeu este important sa inveti mai multe despre El si sa faci vointa sa. In felul acesta iti dovedesti iubirea fata de el - Citeste 1Timotei 2:4; 1Ioan 5:3. (Aaa vrei sa-ti scriu eu versetele?) Daca da bine o sa ti le scriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci ce vrei.
Dar odata si odata totul se plateste.
Chiar si un gand conteaza.
Dar toate la timpul lor.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Sper ca glumesti. E un pacat foarte mare.
Iit bati joc de Dumnezeu numai vorbind lucrurile astea.

| CarlSagan a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Mi se pare amuzant si penibil ceea ce zice asta.Nu cred ca e adevarat dar daca ar fi atunci e al naibii de ciudat.Totusi, incearca sa fii mai deschis la minte! Atata timp cat e sincer cu el insusi si fericit, ce mai conteaza?

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru CarlSagan):

Ai dreptate prieten vechi. Cine suntem noi sa judecam pe alti. Totusi omul avea nevoie de o indrumare happy.

| CarlSagan a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Nu poti sta tot timpul fara sa judeci anumiti oameni.Cred ca toti avem un simt critic.Criticam, judecam, comparam, dar oameni sa fim!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Si aia care-s deja preoti si violeaza baieteii de altar ce fac? aia nu-si bat joc?

| TheMiningSheep a răspuns:

Dumnezeu cum vi-l imaginati nu exista.Deschideti-va ochii si urechile, si folositiva propriul creer.Ca sa obtii ceva nu trebuie sa astepti sa primesti, sau sa faci alt lucru bun ca sa il primesti pe acela.Fa actiuni directe pentru a obtine ceea ce vrei.(Si nu ma refer la a fii prot)

| Mechanix a răspuns:

Numai să nu te pună Domnul să te ții de prostii la spovedanie. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mechanix a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Cu "sfintele moaște".

Răspuns utilizator avertizat
| Mechanix a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Organizează și tu o pupătură la moaștele Sfântului Prăzescu, da' să fie 18+.

| Sl1pKnoT a răspuns:

Frate poate chiar ii place. Da trebuie sa fii bun, e dumnezeu, poate are gusturi fine.

| IonutDX a răspuns:

Stai linistit nu vei fi singurul, mai sunt si pedofili, etc.

Toata biserica e o institutie a imposturii pentru ca au modificat textele biblice pentru manipularea maselor spre propriul beneficiu. De ce a fost alungat Sf Dumitru de preoti?

Răspuns utilizator avertizat
| CommonSense a răspuns:

De ce ai vrea sa fii preot? La cat de multi canditati sunt, si la cat de putina lumea mai are Romanica noastra, o sa ajunga si preotii curand la sapa de lemn.