| Sshima a întrebat:

Hei. As vrea sa stiu cum pot fi invocati ingerii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Okey. Bun, in primul rand, un rit de evocare a ingeriilor e putin similara cu cea de evocare a demoniilor.
Deci o sa ai nevoie de un sigiliu al unui inger ( nu e obligatoriu dar e necesar), si sa spui o rugaciune prin care ii ceri sincer lui Dumnezeu sa trimita un inger ( nu e nevoie de sange, cum ai vazut in supernatural).
Trebuie sa stii 2 lucruri:
1. Daca nu esti suficient de "deschis spiritual" nu o sa-l vezi sau sa-l simti.
2. Ingerii pot fi ocupati deci s-ar putea sa nu iti raspunda imediat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un semn al prezentei angelice este un sentiment euforic neobisnuit si o stare de pace calm, uneori e probabil chiar si sa simti miros de tamaie.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumesti, nu?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nu, nu glumesc

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai invocat vreun inger?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Ingeri nu, dar demoni da. Totusi precizez ca nu l-am vazut fizic, in schimb am vb telepatic. Au fost cazuri cand vorbeam cu o entitate prin intermediul unui "profan", dar asta nu a oprit entitate ca sa-si etaleze cunostiintele despre ocultism. Desi au fost si cazuri cand am avut contacte cu ingeri dar asta e mai rar, de obicei demoni sunt cei care te freaca pe creierlaughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru funda! Ai reusit?

| Sshima explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am reusit, deoarece mi s-a spus ca e nevoie de o anumita "formula" pe care nu am gasit-o. Am cautat si in enochiana si tot nimic. Am in schimb sigiliile a 40 de ingeri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sshima):

Mai nu e vorba de nicio formula. E simplu, relaxeaza-te si inchide ochii vizualizeza-l sigiliu ( nu-l privii) ca nu o sa mearga, incearca sa-i simti prezenta.

| Sshima explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc. Mersi

15 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu poti, pentru ca in lumea reala nu exista ingeri.

| pufulescu a răspuns:

Apuca-te si ' trage ' de pe net toate cartile despre magie enochiana pe care le gasesti, studiaza-le si vei gasi raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin meditație, sunt o mulțime de meditații bazate pe asta, găsești chiar si pe youtube, sau poți să o faci singur.
Eu nu prea cred în chestia asta, dar dacă te ajută poți să cauți sau să incerci. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie.ai un inger pazitor, de la nastere, care e cu tine mereu.trebuie doar sa discuti in rugaciune cu el.dar sa nu te inchini lui.fiindca nu i-ar placea.

| Lămâie00 a răspuns:

Prea mult supernatural