| MrUniverse a întrebat:

Hei, credincioșilor! Se pare că religia a mai luat 41 de vieți, la Istanbul. Ce părere aveți despre asta?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cei care iubesc cu adevărat pe Dumnezeu, nu fac asa ceva, pentru ca Dumnezeu spune clar sa ne iubim aproapele și chiar și dușmanii. Romani12:17-21.

| Duucu a răspuns:

Ei aparțin islamismului, noi suntem creștini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu religia a luat vieti... niste tampiti care nu sunt capabili sa traiasca in realitate au luat niste vieti

| Fatamuntilor a răspuns:

Una e sa fii credincios, alta e sa fii fanatic.
Religia crestina nu are de a face cu faptele acelor exteremisti.

| milan9 a răspuns:

Fanatismul a suprimat acele vieti, nu "religia", nu Divinitatea. Ci doar fanatismul acestei secte intitulate Islam.
Nu amesteca lucrurile...

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Nimic nu este ceea ce pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca au murit a fost voia omului.ca sufletele au fost chemate, a fost voia Domnului.ei s-au dus in treaba lor, aia vor plati in legea lor.

| MrUniverse explică (pentru anonim_4396):

Chestia asta cu "așa a fost voia domnului" e doar un pretext. De ce le-a mai dat viață acelor oameni dacă nu-i lasă să trăiască până la capăt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrUniverse):

Fiindca acolo e capatul universe.Acolo e capatul.sant situatii in care ranile si afectiunile sant incompatibile cu viata.Despre un singur sfant am citit, ca dupa ce i-au taiat turcii capul, si-a luat capul sub brat si a mers asa pana la icoana maicii Domnului, unde avea obiceiul sa se roage.Dar cred ca iti dai seama ca asemenea minuni nu trebuie sa se intample zilnic, ci toate trebuie sa meargas pe fagasul lor.Am mai cunoscut un trudit care nu credea in Dumnezeu ca nu i-a mai dat o zi de viata mamei sale, cand a ceruto el.Cu ce o ajuta pe ea inca o zi pe patul de suferinta? cu ce il ajuta pe el daca mai traia mama lui o zi? Si apoi cineva trebuie sa hotarasca ceasul, modul si capatul. Daca ar fi dupa nooooiiiii!

| 6684464 a răspuns:

Intreaba-i pe ei, noi avem porunca 6(Exodul 20:13).