| Flochifloc12 a întrebat:

Hei, salut, am avut un pui de rata care nu a fost scos din ou, bine, avea probleme la spate, nu era gata, toti ceilalti pui de rata il alungau, el a stat la clocitoare. Azi a murit, avea 1 zi :-(, nu respira deloc. Imi era foarte draga, era vremea sa il duc dar apoi a inceput sa respire tare! Mama a zis ca a inviat de dragul meu dar dupa ce ne-am jucat era bine, dar apoi a murit deodata. E posibil sa invii de dragul cuiva?
Dau funda :'(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De dragul tau a inviat, Flochisor, numai de dragul tau! Zau, mi-au dat lacrimile...

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cu siguranta, nu era mort, de s-a miscat.Doar Isus a facut invieri, azi noi nu putem face acest lucru.Dar poti sa ai grija de animale atunci cand sunt bolnave si vei fi multumit ca poti sa ajuti un suflet.

| Kaℓi a răspuns:

Mama ta a vrut sa te ajute sa treci peste acest eveniment trist, a fost dragut ce ti-a spus. De fapt, lucrurile stau altfel: puiul ala nu murise, era prematur si probabil a trecut printr-o coma big grin sau un colaps, lesin. Faptul ca si-a revenit pentru putin timp, nu are nicio legatura cu tine. Singura legatura ar fi ca probabil nu trebuia sa te joci cu el, asa slabit si amarat cum era, trebuia sa-l tii la caldura si sa-l lasi in pace. Desi e posibil sa fi raposat oricum...

| Fatamuntilor a răspuns:

Povestea ta imi aminteste de,, Ratusca cea urata''!

| Doub a răspuns:

Nu

| sublime89 a răspuns:

Ai putut vedea cum lucreaza natura. Ii elimina pe cei slabi, si asa are loc selectia naturala. Puii cei mai puternici si-au crescut sansele de supravietuire alungandu-l pe cel mic. Fara sentimente, fara regrete, fara mila. De aceea ideea de zeu bun si iubitor nu e compatibila cu realitatea cruda a modului in care functioneaza natura.
Cat despre presupusa inviere, nu a fost vorba de asa ceva. Puiul nu murise. Doar tie ti s-a parut asa.

| TrăieşteClipa a răspuns:

" dupa ce ne-am jucat era bine dar apoi a murit "
Si cam ce jocuri v-ati jucat?

| VelaJohnny a răspuns:

E imposibil. sad imi pare rau prin ce treci;(

| VelaJohnny a răspuns (pentru VelaJohnny):

Ma rog, exprimare jalnica laughing

| Inferno a răspuns (pentru VelaJohnny):

Da,numai oamenii pot invia dupa zile intregi de la deces. Dar ca un pui de rata sa invie la cateva ore dupa ce a murit... asa ceva e imposibil.

| VelaJohnny a răspuns (pentru Inferno):

Nu stiu la ce te referi...moarte clinica? Sau din punct de vedere religios te referi? Fi mai clar.

| Inferno a răspuns (pentru VelaJohnny):

De Lazar sau Iisus ai auzit?

| VelaJohnny a răspuns (pentru Inferno):

Evident straight face de ce trebuie sa ma intrebi in mod sarcastic? Dar nu are nici o legatura ceea ce s-a intamplat atunci cu acum. Insa la Creator nu ar fi imposibil sa invie chiar si o fiinta. Nu vad insa legatura intre invierea lui Lazar prin autoritatea lui Isus data de Creator si faptul de a invia prin propriile forte de dragul cuiva. Rezuma-te la subiectul de mai sus. Nu e vorba de un om ca sa fie inviat de Creator, e vorba de un animal care sa invie prin propriile forte doar pentru ca iubeste un om.

| Inferno a răspuns (pentru VelaJohnny):

Pai stii tu ma ce forte actionau asupra ratoiului ala? Poate asa a avut chef D-zeu, sa-l invie. Stii tu tot ce face D-zeu de esti asa sigur ca e imposibil?

In lumea magica pe care ti-ai construit-o ''imposibil'' e un cuvant inexistent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maică-ta te-a prostit cu rața-Iisus.