| dildozaurescu a întrebat:

Hei TPU

Eu sunt ateu dar de cand am auzit chestia aia cu cipurile care trebuie implantate in mana dreapta am inceput sa cred din nou deoarece biblia prevede acest eveniment de acum 2000 de ani!

acele cipuri contin codul 666 datorita codului de vare iar biblia spune: nimeni nu va putea cumpara sau vinde daca nu va avea semnul fiarei pe mana dreapta! Ce parere avei? eu spun ca este cea mai mare dovada ca dumnezeu exista si ca biblia nu este falsa!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Troll sau doar foarte...creştin?

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Da, foarte ateu esti, cel mai ateu dintre ateii crestini. :)) Mai ateilor, de ce nu mergeti voi asa frumusel sa vizitati alea 3 manastiri pe care le-a imbogatit moş poantă* cu 2 milioane de lei, pe fiecare, si sa ramaneti la una din ele?

http://dexonline.ro/definitie/poant%C4%83

Ai vazut vreun episod din Science of stupid? Eu zic ca asta bate biblia toata ziua.

| sublime89 a răspuns:

Asta e cea mai mare dovada? laughing Ma tem ca tu trebuie inca sa inveti ce e aia o dovada.

| dildozaurescu explică (pentru sublime89):

Pai explica-mi tu de ce scrie in biblie ca nu vei putea cumpara nimic fara acel semn cu numarul fiarei de pe mana dreapta- care reprezinta de fapt cipul!

| sublime89 a răspuns (pentru dildozaurescu):

Nu are absolut nicio legatura biblia cu cipurile moderne. Nicaieri in biblie nu vei gasi nimic legat de cipuri. Iar cipurile n-au nicio legatura cu numarul 666, si chiar daca ar avea, n-ar conta, pentru ca nu e nimic special la acest numar. E doar o teorie a conspiratiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce care stiu, stiu si vor alege cum vor putea.cei care nu stiu, vor lua implantarea in cel mai natural mod.asa cum se schimba buletinul, ori pasaportul, ori alta regula a societatii.cipurile vor fi implantate cand banii nu vor mai fi necesari, din motive, economice si sociale.

| DarkAndDreary a răspuns:

Pă bune?

| Muntgvb a răspuns:

Inca nu au ajuns la noi.Deocamdata se pregateste platforma buletinelor biometrice(nu se stie la ce data se vor lansa), pasapoartele biometrice sunt din 2009.In fine, ideea e sa nu le iei.Dar mai citeste pe internet, ca sunt multe bloguri care abordeaza problema aceasta.

| DeusCorrupti a răspuns:

Inseamna ca nu esti ateu.

| SteinZer0 a răspuns:

Esti la fel de inteligent ca numele tau. Ce se implanteaza in mana dreapta? Ca eu nu am inca.

| Florinashu a răspuns:

Ai dreptate, asta-i o davada irefutabila ca biblia nu e falsa si dumnezeu exista, dar atentie, ai interpretat gresit scrierile biblice.
Nu e vorba de cipuri electronice, e vorba de cipuri, adica aschii de copac, in speta din legendarul pom al vieții. Avind o atare aschie in mana dreapta vei putea cumpara multe lucruri, in special medicamente (ca sa-ti treaca durea in locul unde a penetrat aschia).

In toata seriozitatea, dar fara legatura cu intrebarea ta, pentru ca veni vorba de "Pomul vieții", poti citi in wikipedia despre el ca o pilda despre cum sau imprumutat simbolurile și miturile de la o religie la alta. "Pomul vieții" fiind un simbol pre-crestin.

| dildozaurescu explică (pentru Florinashu):

Ai vorbit serios sau ai facut doar misto ca la cum ai scris raspunsul pe cuvantul meu ca nu pot sa imi dau seama!

| Florinashu a răspuns (pentru dildozaurescu):

Am glumit, evident.

| Florinashu a răspuns:

Sa zicem ca dai peste un ciung the mana dreapta. Unde-i introduci chip-ul? In fesa dreapta?! Cum satisfaci cerintele biblice de care zici tu?