| smbd a întrebat:

Hei, TPU! Ştie cineva de ce se dă cu tămâie prin casă? happy
Fără răspunsuri la bâză, dacă se poatebatting eyelashes [scuzaţi categoria, dar e cea mai vizualizată]

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu-mi aduc aminte sa fi dat vreodata cu tamaie prin casa si nici n-am auzit pe nimeni care sa fi facut asta. Deci, nu e un obicei general, ci, probabil, vreo manifestare particulara de bigotism.

Răspuns utilizator avertizat
| roxaa15 a răspuns:

Tamaia a fost unu din daruriile primite de Iisus la nastere, este considerata Sfanta si se da prin casa nu doar pentru a alunga raul, ci si pentru a aduce binele.

| vldut a răspuns:

Pt a alunga vrajile.Pfff eu ceva de genu asta am auzit aaa si cica pentru ati merge bine in casa