| anonim_4396 a întrebat:

o intrebare despre o cruciulita, va rog raspundeti doar cine stiti :o3
de curand mi-am cumparat o cruciutila, gen :un dreptunghi in fiar si inautrul lui decupata forma unei cruci negre, ceva-ceva gen :" http://www.okazii.ro/......a114636629 uitati-va bine la poza.
si e sfintitade la o manastire. mi-a spus o ruda ca nu are nici un efect, adica nu e o cruciulita in adevaratul sens al cuvantului, adiica asa : https://www.google.ro/......ps?/search (* le puteti lua toate ca exemplu ).
asa. si e adevarat? va rog vreau sa-mi zicetio nu un pusti de vreo 12-13 ani, va roog!
dau funda!

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Paganii spun ca nu are "nici un efect".
Dumnezeu spune altceva:

-"Căci cuvântul Crucii, pentru cei ce pier, este nebunie; iar pentru noi, cei ce ne mântuim, este puterea lui Dumnezeu."- I Corinteni 1, 18;

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Si cruciulita ce efect ai vrea sa aiba?

| danay72 a răspuns:

Cruciulitele nu au nici un efect.Sunt doar superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o tampenie. Nu asculta pe toata lumea. Daca crezi are efect. Daca nu nu are. Totul e de credinta.