| anonim_4396 a întrebat:

Heyy, TPU! Am unul dintre incisivi dat mai in fata decat celalalt si se vede foarte urat si plus de asta este si mai lung decat celalalt.
Vreau sa va intreb cat costa pilirea unui singur dinte si cam cat costa un aparat dentar decat pentru partea de sus.
FUNDA! \/\/
P.S. : Scuzati categoria, dar am vrut sa aleg "Sanatate" si am ales "Religie"...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marinaa9 a răspuns:

Iti pot raspunde in legatura cu aparatul denatr caci am avut unul.Pe mine m-a costat in jur de 2000 de euro. Aparatul de sus a costat 800 de lei, cel de jos 400 de lei si in fiecare luna trebuia sa platesc cate 150 d elei pentru activare si asta pe duarata a 3 ani.Rezultatele sunt uimitoare si acum toata lumea imi admira dintii.Iti recomand cu mare drag aparatul dentar fix in ciuda costurilor insa vei avea niste dinti foarte frumosi.

| marinaa9 a răspuns (pentru marinaa9):

Nu am fost atenta la intrebare si ti-am scris cam cat ar costa aparatul si in partea de sus si in cea de jos.Te-am ajunge cam 3000 de lei, dar asta depinde de cat timp il porti.Bafta!

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Pilirea unui dinte costa in jur de 50 de lei, iar un aparat urca la cateva milioane poate 8-10.

| musiiic a răspuns:

Aici ai câteva preţuri pentru aparate dentare, în funcţie de preferinţe: dentaplus.eu/aparat-dentar.php

| PreotCrestin a răspuns:

Iti poti pune aparat dentar.