| MrUniverse a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=b0q-NKtnGj8

Păreri?
Părerea mea: Descrierea perfectă a României în 5 minute și 5 secunde (o țară majoritar rămasă în Evul Mediu, săraca de ea)...

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

sad

| danay72 a răspuns:

Un lucru e sigur, cei care aplica Biblia, nu procedează asa.Iar Isus a zis ca după fapte vor fi recunoscuți. Dacă intr-o religie exista exemple negative și fanatism religios înseamnă că nu e religia care ii e plăcută lui Dumnezeu. Matei7:21-23.

| milan9 a răspuns (pentru danay72):

Fanatism mai mare decat in secta "martorilor" nu e de gasit decat poate doar la fratii lor islamisti...

| Duucu a răspuns:

Dacă 20 de drogați încep să-și fălfăie castravetele la un concert de rock, înseamnă că rock-ul e muzică proastă? Dacă 100 de parlamentari votează o tămpenie, înseamnă că țara e de rahat? Dacă 2000000 de oameni îl votează pe Donald Trump, înseamnă că SUA are doar oameni proști? Dacă 3 profesori de la un liceu nu știu să predea, înseamnă că toată cancelaria e varză? Dacă 100000 de babe fac ca dracu la Liturghie, înseamnă că Biserica Ortodoxă ne distruge țara? Get over, parcă ai avea frustrări de 16 ani, MrUniverse, dacă ești ateu adevărat, arată că ești și bărbat și poți să te abții de la întrebări inutile pe TPU, prin care îți verși emoțiile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dovada ca religia a fost si este cel mai eficient instrument de manipulare in masa

| milan9 a răspuns:

E o mizerie cu scop de dezinformare marca "PRO TV".
De ce s-au selectat doar secvente deplasate, de ce doar exemplele negative reprezentate de lipsa de rabdare sau educatie a necrestinilor (nepracticantilor) ce vin o data pe an la Biserica sa ia agheazma mare?
Te-ai gandit de ce face SELECTIA aceasta tendentioasa? thinking

| Mayhem666 a răspuns:

Saracii de ei, chiar imi este mila de cat de "beeeep" sunt. O sa imi mentin parerea, religia este cancerul societatii si ar trebui eliminata definitiv. Numai eu am observat, sau majoritatea oamenilor de acolo erau batrani, cu mici exceptii desigur, nu este de mirare, cei mai rau indoctrinati sunt batranii, in timp ce tinerii sunt mai deschisi la minte si au o gandire ceva mai dezvoltata, de aceea nu prea au aparut in acel reportaj. Asta este doar parerea mea.

| pufulescu a răspuns:

Pai chiar e descrierea romanilor acolo!
O ceata de oi usor de manipulat de catre presa. Daca eu iti trimit un film cu drogatii si alcoolicii de pe strazile din tarile vestului Europei ai sa sari in sus sa imi spui ca e manipulare si prezentare tendentioasa, nicidecum n-ai sa zici ca toti francezii sunt niste drogati!

| 6684464 a răspuns:

Ce descriere a Romaniei? E descrierea manifestarii credintei ortodoxe actuale in Romania sau ai gresit link-ul.