| Jardelin a întrebat:

Iata un baptist care are o initiativa foarte buna! Poate ca citind Cuvantul Domnului alesii neamului vor fi mai cinstiti, mai harnici si vor avea mai multa mila si respect fata de poporul roman care i-a votat.

http://www.realitatea.net/......46444.html

Evident si intrebarea. Vor fi mai buni parlamentarii?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Biblii în Parlament"

Aha, doar asta ne mai lipsea...şi aşa parcă trăim în horor-teocraţie.

| Jardelin explică (pentru NOname):

Ehe, daca s-ar gandi parlamentarii mereu la Hristos cand voteaza ce bine ar fi!

P.S. Decat horor-democratie ca in Occident as prefera mai degraba "horor-teocratie".

Ia uite ce vor sa faca astia prin Danemarca, UK si Suedia. Zic ca "ce inseamna asta educatie sexuala, hai sa le proiectam la copii de-a dreptul filme p0rno!"

http://m.thelocal.dk/20150303/denmark-may-introduce-p0rn-to-public-schools

(Ca sa mearga link-ul inlocuieste "0" cu "o" din cuvantu p0rn)

Misto, nu? Vrei sa-ti mai spun si altele? Despre propuneri de legalizare a zoofiliei, pedofiliei, a poligamiei, etc. etc. Tu realizezi cam ce se intampla cu lumea asta?

Si cand ii vad pe astia care imi dau exemple cu Norvegia, Suedia, Anglia, etc, etc, ma ia cu stari interioare care se cer tratate cu lamaie.

"Vrem o țară ca afară!" Ha, ha, ha, ha!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Stii ce-mi place la tine? Devi din ce in ce mai destept(pe bune)!

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

!

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

" Devi din ce in ce mai destept(pe bune)!"
laughing laughing laughing laughing laughing laughing
In urma glumei tale, cu intentii criminale, era sa alunec pe spate cu scaun cu tot.

| Holiday a răspuns:

Mai bine i-ar dota cu Coduri Penale, ar fi mult mai eficiente. Cine naiba se mai sperie de niste povesti?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jardelut, am o intrebare simpla pentru tine... ai vrea in parlament Coranul sau Biblia Satanista?

Raspunde cu DA sau NU dupa care sa precizezi si de ce.

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

Da. Plus Codul Penal (preiau ideea lui Hororday). Sa le faca un pachet. Sa aiba parlamentarii o viziune completa asupra vietii dupa care sa decida ce vor sa faca cu ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Uau, m-ai uimit (sper ca acel da e pe bune). Ma asteptam sa zici "nu" din cauza favoritismului. Bravo, esti pe calea cea buna fiule.

Cu toate acestea, religia nu are ce sa caute in politica.

| Jardelin explică (pentru anonim_4396):

Tu esti mai indoctrinat cu ateism si prejudecati decat sunt eu cu religie!

De aia nu poti concepe ca un religios este mai tolerant si mai democrat decat un ateu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

"un religios este mai tolerant si mai democrat decat un ateu"... ce-mi plac glumele tale. Unde / cand faci Stand Down Tragedy ca vreau sa vin sa vad.