| Maxim96 a întrebat:

Iisus a fagaduit ca va fi cu noi pana la sfarsitul veacului!
Voi i-i simtiti prezenta?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Bine,pusa intrebarea, da, eu ii simt prezenta,, dovada, ca vorbesc cu tine despre el, deoarece respect ceea ce Isus a spus in matei 28 :16-20. cine poate sa vada ca astazi Isus conduce, cea mai mare lucrare de predicare a vesti bune, despre Regatul lui D-zeu, si de facere de discipoli, ii cauta pe cei cu o dispozitie ferma a mintii si a inimi de-a veni alaturi sa sfinteasca numele lui Dumnezeu.

38 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Asa se spunea si in veacul trecut si s-a dus, asa si veacul acesta, dar inainte de sfarsitul lui te duci tu. Eu o sa ma duc inaintea ta si am sa-ti scriu daca l-am intalnit si in caz ca nu primesti nici un mesaj treci la atei, macar mori impacat ca nu te-ai auto-mintit toata viata.winking

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

NU! Cunosc adevarul, nu stiu alt adevar decat pe Dumnezeu, Lumina lumii.

| Hombre a răspuns (pentru Maxim96):

Atunci faca-se voia ta, daca Dumnezeu exista castigam toti, daca nu exista nu pierdem nimic, ura si la gara.

| risa13morgan a răspuns (pentru Maxim96):

Tu care te autoproclami credincios faci blasfemie.cunosti adevarul.nimeni nul cunoaste decat cei din ceruri Dumnezeu adica.te ridici la nivelul lui? asta e blasfemie

| Lizzu a răspuns:

Este "ii" legat, nu cu cratima.

Ma intreb cand e sfarsitul veacului despre care se tot vorbeste.

Poate noi nici nu mai traim pana atunci.Si ce rost ar avea?
Cum e cu noi?
Acum o sa incep si eu sa "scot ochii" in legatura cu prezenta asta. Nu e cu noi.
Sunt atatia oameni saraci si bolnavi. Iisus e cu ei? Dzeu e cu ei? poate pentru el nu conteaza sa ai o viata fizica materiala buna.
Dar aici traim, nu putem trai bolnavi si saraci lipiti pamantului.

De ce nu coboara din ceruri de pe norii lui pufosi sa vina sa le imparta pesti si sperante oamenilor saraci?
DE CE?

Nu mai spuneti atat ca e cu noi si ca nu stiu ce.
Nu e cu noi nimeni. Sau e doar cu unii din noi?
Stii ce? -- cand o ducem bine credem ca e cu noi si ne protejeaza pentru ca o ducem bine.
--cand avem necazuri si suntem bolnavi spunem ca ne-a parasit.
Adica ne paraseste asa cum vrea el sau cum?

Nu observati cat e gresit e totul?

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

"Poate noi nici nu mai traim pana atunci."
Tocmai de aceea iti zic, hai la mine in jacuzii la destrabalare, ca nu se stie. Cele sfinte cu ale lor, noi cu ghidusiile noastre, pana si God s-a sexuit cu Maria, e adevarat cu duhul dar tot pe acolo a lovit.Deci avem dezlegare la sex.winking

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

laughing laughing
M-ai facut sa rad, mersi.
Dar acest cuvant PROFAN care incepe cu "s" nu-si are locul la religie. Vei fi tras pe roata si ars pe rug laughing

Eu stiam ca e la peste dezlegarea de obicei laughing

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

Iisus a fost zamislit de la Duhul Sfant, Maria a ramas si dupa nastere Fecioara(o Taina mare).

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

"Vei fi tras pe roata si ars pe rug.
Suport consecintele, decat vesnic in imaparatia cerului la matanii, mai bine un sex zdravan si pa pa.
"Eu stiam ca e la peste dezlegarea de obicei."
Pai asa si e, toate fetele isi ia cate un "peste" si la produs.Pana acum nu s-a inteles bine chestiunea.winking

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

rolling on the floor

| Hombre a răspuns (pentru Maxim96):

Bine in contextul din biblie se poate spune ca a ramas gravida si cu un tanc ca se rezuma numai la crede, care este obligatoriu pentru adepții ei și contra căruia nu se admit obiectii. Insa in viata reala din punct de vedere, stiintific, rational, logic, este utopic.

| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

"Maria a ramas si dupa nastere Fecioara"

---Da-ti seama, te rog, de ceva.
Uite, sa presupunem ca acea fata, Maria (nu stim sigur daca asa o chema) a ramas insarcinata prin paranormal.
Dupa ce naste, e imposibil sa mai fie inca virgina happy
E imposibil acest lucru pentru ca la nastere, copilul trece din uter prin vagin. Acea membrana himenala se rupe.
E LOGIC!

Nu e nici o Taina Mare.
Citeste un pic din anatomia umana.

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

In Imparatia cerului nu fac matanii ci pururea vad fata lui Dumnezeu.Acolo e un loc frumos ce nu poate fi desris in cuvinte.
Oare ce chiar nu ai vrea sa locuiesti vesnic cu apropiatii intr-un loc foarte frumos?

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

La Dumnezeu totul e posibil!

| Maxim96 explică (pentru Lizzu):

Oare nu crezi ca la Dumnzeu e posibil asa ceva?

| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

NU... happy

| Maxim96 explică (pentru Lizzu):

Da ce crezi tu?
Dumnezeu e atotputernic.El a creat totul din nimic, doar cu Cuvantul Sau!

| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

Eu una m-am cam saturat de aceleasi cuvinte din partea voastra mereu si mereu si iar si iar...
Ca e atotputernic, ca a facut TOTUL din nimic etc.
Tu poti crede. E alegerea ta si doar a ta.

Nu mai e si a mea. Nu total.

| Maxim96 explică (pentru Lizzu):

Crede in ce vreai, vei culege ceea ce ia semanat!

| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

Voi culege ceva frumos pentru ca nu am semanat ceva rau.

Doar pentru ca incetezi sa mai crezi in dzeu nu inseamna ca esti un caz pierdutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da desigur

| BlackSulphur a răspuns:

Nu, pentru ca nu exista.
Tu de unde stii ca ceea ce simti nu este de fapt allah care incearca din rasputeri sa te aduca pe calea cea buna? Ia uimeste-ma.

| Maxim96 explică (pentru BlackSulphur):

Eu nu-l cunosc pe Alah.I-L stiu pe Unul Dumnezeu adevarat in 3 ipostasuri.

| Enderman a răspuns (pentru Maxim96):

Bah
alah e dumnezeu numai ca alah ii spun arabii

| Maxim96 explică (pentru Enderman):

Adevarat i-ti spun ca nu-L cunosc pe alah

| DiamondEyes a răspuns:

Da o simt. In. era sa spun eu unde.

| Maxim96 explică (pentru DiamondEyes):

Cum indraznesti sa gandesti asa ceva?

| DiamondEyes a răspuns (pentru Maxim96):

Vai,dar cum?
Asa bine!

| Maxim96 explică (pentru DiamondEyes):

Iisus a murit pentru pacatele tale si ti-a daruit viata vesnica, iar tu nu vrei sa o accepti, vrei cu Satana in gheena.

| Dumniezău a răspuns:

NU

| Maxim96 explică (pentru Dumniezău):

Inseamna ca esti orb si inima e impietrita.

| Dumniezău a răspuns (pentru Maxim96):

Nu sunt orb, vad foarte bine.Tu esti orb ca nu vezi realitatea.

| ErrorFound a răspuns (pentru Dumniezău):

Eu da, de fiecare data cand merg la baie...

| Hombre a răspuns (pentru Dumniezău):

"Nu sunt orb, vad foarte bine.Tu esti orb ca nu vezi realitatea."
Intelege-l, are cataracta si tensiunea mare la inima.winking

| Polonic1 a răspuns (pentru Maxim96):

Deci daca nu simti esti orb?

| Polonic1 a răspuns:

Pai a fagaduit degeaba.
A murit de vreo 2 milenii.

| Enderman a răspuns:

E ii simt prezenta si ma ajuta mereu Iisus. si Dumnezeu. De ex: perintii mei erau certati tare acum de 2 zile si eu mam rugat la Dumnezeu sa ma ajute sa se impace parintii mei si sau impacat.happy

| risa13morgan a răspuns:

Da simt.