| Totalcom a întrebat:

In ce capitol din vechiul testament este citatul:,, Spovediti-va doar singurului Dumnezeu si numai Lui sa-I spuneti pacatele"?

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Nu exista asa ceva...
DIMPOTRIVA,... thinking
Ioan 20, 22 spune: "Şi zicând acestea, a suflat asupra lor şi le-a zis: Luaţi Duh Sfânt; "
Ioan 20, 23 :"Cărora veţi IERTA PĂCATELE, le vor fi IERTATE şi cărora le veţi ţine, vor fi ţinute (Spovedania- lucrare încredinţată Bisericii).

| delia1994ciobanu a răspuns:

1 Fraţilor, chiar dacă un om ar cădea deodată în vreo greşeală, voi, care sunteţi duhovniceşti, să-l ridicaţi cu duhul blândeţii. Şi ia seama tine însuţi, ca să nu fii ispitit şi tu.
2 Purtaţi-vă sarcinile unii altora şi veţi împlini astfel legea lui Hristos.
3 Dacă vreunul crede că este ceva, măcar că nu este nimic, se înşală singur.

{4 Fiecare să-şi cerceteze fapta lui, şi atunci va avea cu ce să se laude numai în ce-l priveşte pe el, şi nu cu privire la alţii;
1Cor 11.28; 2Cor 13.5; Luc 18.11; }
5 căci fiecare îşi va purta sarcina lui însuşi.

6 Cine primeşte învăţătura în Cuvânt să facă parte din toate bunurile lui şi celui ce-l învaţă.

versetul 4 ..in biblie nu e mentionat sa te spovedesti ci sa ti recunosti pacatele, eu una nu am gasit sa merg la preot sa ma spovedesc