NOname
| NOname a întrebat:

În curând vom avea şi popi spaţiali.
https://www.facebook.com/......227244567/ =))
Strângem băieţilor de o donaţie pentru un bilet dus?

47 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

E normal sa avem. Imagineaza-ti cate rase extraterestre care nu au auzit de numele Domnului ar putea exista in Univers.
Dupa ce am indoctrinat intreaga Africa, dupa ce am colindat jungla amazoniana in jos si-n sus in cautarea unui trib care nu cunoastea inca poruncile crestine, a sosit timpul sa ducem indoctrinarea religioasa la un alt nivel:"Hai sa cautam adepti in spatiu."

| Inferno a răspuns:

A,era sa uit, ce fel de preoti?
Misionari, nu?

| Wehrmacht a răspuns (pentru Inferno):

Toti preotii sunt misionari...sau aia sunt credinciosii? Nu-s sigur...dar rezultatul este acelasi.

NOname
| NOname explică:

"A câștigat Eurovisionul un bărbat cu barbă care cântă îmbrăcat fiind în rochie, și toată lumea e oripilată.
Dar dacă un bărbat cu barbă îmbrăcat în rochie cântă muzică bisericească e OK. Asta e logica creștină..." laughing

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/....../photo.php

NOname
| NOname explică:

Http://i.imgur.com/6ReLXpy.jpg :))

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......361977752/

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/....../photo.php

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......6385131183 :))

NOname
| NOname explică:

"Racla Sfântului Nectarie are nevoie urgentă de bani! Mulți bani. Și aur. Și argint.
Atenție: Racla are cont în bancă, pe numele preafericiților!
Sfânta Biserică "cea dreaptă" vrea toate bogățiile lumești. BOR are o conduită internă pentru slujitori: Preoții ortodocși sunt obligați să poarte câteva kilograme de aur de 24 de karate atunci când călătoresc cu limuzina. Săracii să mai tacă din gură și să mai doneze că ies preoți pe bandă rulantă de la teologie... și sunt fără biserică, fără aur, fără limuzină, fără vilă. Donați, donați pentru raclă!
Serios, dacă racla nu mai aduce bani, ce ortodoxie mai e aia?"

https://www.facebook.com/......3741613645

"Sfinții noștri aur poartă. Sfinții ortodocși au conturi bancare, dar acceptă și donații în aur și argint.

Biserica Ortodoxă Română este o instituţie săracă. Dacă ar fi bogată, şi-ar face singură biserici, mănăstiri, catedrale, ca să nu se mai milogească la statul chitros să-i dea ei, în fiece an, nişte milioane de la buget, în loc să le dea învăţământului laic şi medicinei neortodoxe. De asemenea, dacă ar fi bogată, BOR nici n-ar mai cere enoriaşilor, deja hipertaxaţi de guvern, să mai plătească şi la ea bir.

Dar, la drept vorbind, gestul BOR de a cere credincioşilor să-i ofere de bună voie mangoţii pe care nu i-a luat guvernul cu japca este unul profund creştinesc: de ce să stea banul, ochiului dracului, prin buzunarele miticilor, în loc să fie zăvorât straşnic în conturile BOR deschise, cum arată şi imaginea de mai sus, la filiala BCR Urziceni?

Staţi liniştiţi în stranele voastre, că Daniel nu-l depune pentru el pe PF (persoană fizică), întrucât el e anahoret din fire, n-are nevoie de bani, îl depune pentru sfinţi. Căci, nu ştiu cum se face, dar până şi înalţii clerici, cât or fi ei de documentaţi în privinţa prorocirilor, n-au putut să prevadă c-o să vină iarna, aşa că au uitat să-l îmbrace pe Sfântul Nectarie într-o raclă cumsecade, din aur şi argint. Şi cum ar fi să-şi petreacă ditamai moaştele iarna într-o cutie de lemn, să le degere crivăţul rusesc, ateu convins? Sau într-un recipient de plastic, oricât de biodegradabil ar fi el?"

https://www.facebook.com/......788343210/

NOname
| NOname explică:

"Imaginează-ți că primești gratuit de la Stat un teren pe care urmează să-ți construiești o casă. Pe acel teren nu vei plăti niciodată impozit.
Tot de la Stat primești și banii necesari construirii casei. O casă mică, doar câteva etaje. Nici pe casă nu vei plăti vreodată impozit.
Dacă vrei să-ți faci un depozit, motel, beci, garaj sau orice altceva... Statul îți oferă, de asemenea, terenuri și banii necesari construirii acestora. Nici pe astea nu vei plăti impozit.
De-a lungul anilor vei mai primi și alte bunuri (lacuri, hoteluri șamd) și alte beneficii peste alte beneficii. Stai domule liniștit, nu vei plăti taxe nici pe astea, din contră, poți să le ceri taxe celor care îți calcă pragul. Și chiar și ălora care nu ți-l calcă, dacă ești isteț.
Evident, ai nevoie de niște venituri lunare stabile pentru a-ți întreține traiul luxos. Omule, stai liniștit, Statul îți oferă și un salariu.
Extraordinar, credeai că te pun la muncă!?
Înțelege că nu ai un program de lucru fix, faci ce vrei, când vrei, dacă vrei. Poți să nu treci pe la firmă cu săptămânile.
Și deși, mulți dintre compatrioții tăi nu câștigă nici măcar 10 lei pe oră, tu poți să-i taxezi (fără chitanță) și de 100 de ori mai mult. De fapt poți să-i taxezi și cu 1000 de euro pe oră, nu trebuie să justifici niciodată prețurile tale exorbitante pe care le crești de la an la an. Ca să faci mișto de ei, poți să le spui că ai nevoie de bani ca să acoperi cheltuielile cu "întreținea" averilor. Tot Statul ți le plătește și pe alea.
Cumpără-ți o haină mare, scumpă (cu fir de aur și cristale) cu buzunare încăpătoare! Vei face bani cât nu poți să duci. La un moment dat îți vei face și acoperișul casei din aur, în timp ce vecinii tăi vor muri de foame. Să nu-ți faci griji pentru ei, sunt banii tăi nemunciți și ai dreptul imoral să faci ce vrei cu ei. Mai bine îți cumperi limuzine decât să le dai altora, pentru biciclete.
Dacă zice cineva ceva despre tine, strigă în gura mare: "Sunt atacat, sunt discriminat!" și Statul va veni imediat să te apere și să le închidă gura.
Periodic mergi pe la casele oamenilor și cere-le taxa de protecție. Trântește-le ușa săracilor care n-au bani să ți-o plătească! Aruncă-le și niște blesteme! Nu uita să-i sfidezi! Du-te cu limuzina la înmormântările lor! Îmbracă-te în aur din cap până-n picioare și ține și un kilogram de aur în mână, atunci când le ceri bani sărmanilor!
Poți să faci evaziune fiscală de câte ori ai ocazia. Justiția e la piciorele tale. Dacă comentează cineva, pune-ți bocancii aia mari și apasă-le pe cap până scrâșnești din dinți!
Acum trezește-te! Ai început să te visezi popă."

https://www.facebook.com/......0421239977

NOname
| NOname explică:

Oameni normali, cu drept de vot...
http://youtu.be/BLp8tuiehrw

NOname
| NOname explică:

Http://www.timesnewroman.ro/......-de-soferi :))

NOname
| NOname explică:

Http://www.facebook.com/......503327059/

| Mădă0611 a răspuns:

Daca merg pe Soare, e perfect, eu ii sustin.hee hee

| NOname explică (pentru Mădă0611):

Îţi dai seama cu cât s-ar curăţa (deprosti şi desărăci) planeta, dacă i-am expedia pe toţi?
I-aş trimite pe toţi în cosmos, să-l caute pe Dumnezeu sau ceva...l-aş păstra poate doar pe cel "posedat", ca un exponat de muzeu.

http://www.tpu.ro/......sa-anunte/

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Poate sting soarele cand or sa dea cu apa sfintita pe el oh go on

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Nici toti popii din lume nu pot stinge Soarele. smug

| Wehrmacht a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu da' pot sa gaseasca prosti carora sa le spuna ca au adus lumina de cea mai sfanta calitate din spatiu, data direct de la God...

| sublime89 a răspuns:

Le-as recomanda sa viziteze o gaura neagra, ca sa-si priveasca zeul drept in ochihee hee

| NOname explică (pentru sublime89):

Paradisiacă experienţă, mai ales pentru cei rămaşi pe Terra.hee hee

| NOname explică (pentru sublime89):

Sau ar mai fi o idee să-şi mute afacerea pe Marte.hee hee

| sublime89 a răspuns (pentru NOname):

Ar fi nedrept fata de posibilii microbi de acolo.hee hee

| CinevaNou a răspuns:

Abia astept sa se intalneasca cu popi din alta galaxie si sa se bata cu ei :>
http://www.youtube.com/watch?v=KjGMmjZDZFc

| NOname explică (pentru CinevaNou):

: )) Ar fi fun.

Răspuns utilizator avertizat
| Delmoniko a răspuns:

Putem sa ii bagam intr-o gaura neagra? Poate o sa vada vreun big bang de aproape laughing

| DeusCorrupti a răspuns:

Acum ăstia sfințesc și costumele spațiale?

| NOname explică (pentru DeusCorrupti):

Aha, cu trafaletul.

| godge a răspuns:

Biserici in Antarctica si pe vapoare, preotii in spatiu...ce mai urmeaza?

| NOname explică (pentru godge):

Biserica virtuală şi spoveditul pe mess.hee hee

| Sl1pKnoT a răspuns:

Vreau unul de buzunar.