| anonim_4396 a întrebat:

În noaptea dintre 11-12 iulie 1941:
"Socialismul Național și religia nu pot exista împreuna … Cea mai grea lovitură pe care a primit-o vreodată omenirea, a fost apariția creștinismului. Bolșevismul este copilul legitim al creștinismului. Ambele sunt invenții ale evreilor. Minciuna deliberată pe chestiunea religiei a fost introdusă în lume de creștinism … Să nu se mai spună că creștinismul a dăruit omului viața sufletească, deoarece evoluția s-a găsit în ordinea naturală a lucrurilor" (p 6, 7)

10 octombrie, 1941 la amiază:
"Creștinismul este o rebeliune împotriva legii naturale, un protest împotriva naturii. Privit prin logica lui extremă, creștinismul ar însemna cultivarea sistematică a falimentului uman." (p 43)

14 octombrie 1941, la amiază:
"Cel mai bun lucru este să lași creștinismul să moară de o moarte naturală … Când înțelegerea universului va fi larg răspândită … doctrinele creștine vor fi condamnate pentru absurditate … creștinismul a atins apogeul absurdității … Iar acesta este motivul pentru care, într-o zi, structura lui se va prăbuși … singura cale de a te descotorosi de creștinism este îl lași să moară puțin câte puțin … creștinismul cel mincinos … Vom mai vedea noi, căci bisericile nu pot răspândi în public învățături care intră în conflict cu interesele Statului." (p 49-52)

19 octombrie 1941, noaptea:
"Motivul pentru care lumea antică a fost atât de pură, luminoasă și senină, este pentru că nu a știut nimic despre cele două calamități: sifilisul și creștinismul."

21 octombrie 1941, la amiază:
"Inițial, creștinismul nu a fost decât o încarnare a bolșevismului, distrugătorul … Falsificarea decisivă a doctrinei lui Isus a fost lucrarea Sfântului Pavel. Acesta s-a dăruit lucrării lui … în scopul exploatării personale … N-a mai văzut lumea, purtat chiar în mijlocul Evului Mediu, același sistem vechi de martiri, torturi, pisălogi? În vechime, a fost în numele creștinismului. Astăzi este în numele bolșevismului. Instigatorul de ieri a fost Saul: instigatorul de astăzi este Mardochai. Saul a fost schimbat în Sf. Pavel, iar Mardochai în Karl Marx. Prin exterminarea acestui parazit, vom face un favor omenirii, despre care soldații noștri nu pot avea nicio idee." (p 63-65)

13 decembrie 1941, miezul nopții:
"Creștinismul este invenția unor creiere bolnave: nu ți-ai putea imagina nimic mai idiot, și nimic mai indecent, pentru a transforma ideea Dumnezeirii într-o bătaie de joc … Când totul este spus, nu avem nici un motiv să ne dorim ca italienii sau spaniolii să se elibereze de drogul creștinismului. Hai să fim singurul popor care este imunizat împotriva acestei boli." (p 118, 119)

14 decembrie 1941, la amiază:
"Kerrl voia să încerce o sinteză între Socialismul Național și creștinism. "Nu cred că acest lucru este posibil, și obstacolul îl văd chiar în creștinism … creștinismul pur – creștinismul catacombelor – este preocupat de traducerea doctrinelor creștine în fapte. Acest lucru conduce destul de ușor la anihilarea neamului omenesc. Este pur și simplu bolșevism cordial sub o beteală de metafizică." (p 119, 120)

9 aprilie 1942, la cină:
"Este ceva foarte nesănătos în tot acest creștinism …" (p 339)

27 februarie 1942, la amiază:
"Ar fi dizgrațios să apar posterității ca un bărbat care a făcut concesii în acest domeniu. Realizez că omul, în imperfecțiunea lui, poate comite nenumărate erori – dar să mă dedic erorilor în mod deliberat, acesta este un lucru pe care nu îl pot face. Personal, nu voi cădea niciodată de acord cu minciuna creștinismului. Epoca noastră, până în 200 de ani, cu siguranță va cunoaște sfârșitul bolii creștinismului … Regretul meu va fi acela că nu am putut … vedea cu ochii mei acest lucru." (p 278)-Adolf Hitler
Sursa: Hitler's Secret Conversation (1941-1944)

Pareri?

34 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai si putea dovedi ca insusi hitler a spus astea as crede asa nu cred, hitler era un catolic devotat, apropo cine a scris ce a spus voi nu stiti ce vb ala cand vb nimeni nu stia ce spune aureli

| milan9 a răspuns:

Din cauza unor astfel de nazisti sau comunisti au fost torturati si ucisi in temnitele comuniste sute de mii de crestini si mii de preoti dupa "persecutorilor" paganilor imparati romani...

| Mădă0611 a răspuns (pentru milan9):

Nu vorbi prostii. Acei crestinii erau persecutati din alte motive, nu ca erau crestini, altfel toti romanii ar fi trecut prin ce au trecut "martirii" lui peste prajit. Corneliu Zelea Codreanu, legionari, bla bla bla; "Legiunea Arhanghelului Mihail, numită și Mișcarea Legionară, a fost înființată în România interbelică, la 24 iunie 1927 de Corneliu Zelea Codreanu - în urma rupturii dintre acesta și mentorul și principalul său susținător, A.C. Cuza - ca o organizație paramilitară teroristă de orientare naționalistă-fascistă, creată după modelul organizațiilor naziste SA și SS[1], cu un caracter mistic-religios, violent anticomunist, antisemit și antimasonic" yawn "martiri" oh go on

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Taci nu mai zi nimic ca daunezi societatiilaughing)...deci HABAR nu ai ce scrii acolo

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa spun asta despre tine, dar oricum n-ai zis nimic thinking Vorbesti si tu doar sa nu taci.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Doar ti-am atras atentia ca esti habarnista...n-am zis nimic raulaughing
cat despre mine vorbesc doar trebuie si cand stiu ce vorbesc!

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai muci...acio, daca nu ai inteles ce am zis, nu trebuie sa aprinzi girofare si sa ma stresezi cu raspunsuri si notificari inutile ca sa ma anunti ca ai citit si n-ai inteles, sau daca te zbati pentru tricou, alege alt utilizator cu care sa schimbi replici pentru raspunsuri inutile care oricum n-o sa fie luate in considerare. Hai sa te luminez un pic: raspunsul meu era la ce a zis milan9, "au fost torturati si ucisi in temnitele comuniste sute de mii de crestini si mii de preoti", stiu ca nu stii, dar asta s-a intamplat si in Romania, si daca o sa... adica lasa, oricum nu te duce mintea.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Am vrut sa-ti raspund sa-ti arat cat esti de vai de capu tau...dar nu ma mai obosesc!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De la Hitler ce puteai sa scoti in materie de religie? daca el omora totul aproape

| sublime89 a răspuns:

Sa spui ca bolsevismul e copilul legitim al crestinismului, cand toata lumea stie ca nimeni nu s-a opus religiei mai mult decat comunistii, e o aberatie totala. Si bolsevismul nu e o inventie a evreilor. Aici a vorbit antisemitismul din el.

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

De ce esti asa credul, astea sunt inventii crestine nu-i adevarat, el era un catolic devotat

| sublime89 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu cat de devotat era, dar nici ateu nu l-am putea numi.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De unde stii? Acu pe bune ray sunt sigur ca un om de calibru lui Hitler (orice ar fi facut Hitler, nu se poate nega ca era inteligent mult prea inteligent sa fie manipulat pe Vatican) ar fi fost crestin.
Hitler intr-adevar avea relatii cu vaticanul insa fi sigur ca in interes politic. Mai mult Hitler ura evrei ce rost avea sa fie crestin avand in vedere ca Isus era evreu?

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Uite mai exact ce era Hitler:
" Aş dori să transmit o parte din informaţia care, conform lui Otti Votavova, a fost primită direct de la Franz Bardon. Potrivit acesteia, Adolf Hitler a fost un membru al Lojei 99. Înafară de asta, Hitler şi câţiva dintre apropriaţii săi erau membrii ai Ordinului Thule, care era doar organul extern al unu puternici grup de vrăjitori tibetani care au folosit membrii Ordinului Thule în scopuri proprii. De asemenea, Hitler a angajat un număr de dubluri la diverse ocazii drept camuflaj."
Magicianul Frabato de Franz Bardon, pagina de prefaţă „despre autor"
Despre aceasta scrie pe wikipedia:http://en.wikipedia.org/wiki/Franz_Bardon

„Nu a permis niciodata vreunui membru al clerului său să participe la vreo întâlnire de Partid sau la înmormântarea vreunui membru al Partidului. Ciuma iudeo-creştină se apropia de sfârşit. A spus că era oribil faptul că o religie, care în mod literal îşi mănâncă propriul zeu în credinţa ei, a putut fi vreodată posibilă."
Hans-Gunther Seraphim, Das politische Tagebuch Alfred Rosenbergs 1934-1935 unde 1939-1940 (Gottingen, 1956), p. 97. Activitatea creştină pentru Israel
„O parte dintre asociaţii lui Hitler împărţeau aceaşi ura asupra bisericii şi decizia acestuia de a o distruge. Probabil cei mai bine ştiuţi dintre ei erau Bormann, Himmler, Heydrich, Rosenberg şi Goebbels." Gerhard Reitlinger îl caracteriza pe Himmler în felul următor: „Slujba lui Himmler a devenit distrugerea evreilor, liberalilor şi preoţilor."
Gerhard Reitlinger, Die SS-Tragodie einer Deutschen Epoche (Munich, 1977), p. 29. Activitatea creştină pentru Israel
Conform unei notiţe ale lui Holy See, datată pe 2 martie 1943: „La începutul lunii octombrie 1941, numărul preoţilor din dioceza „Warthegau", care erau sub arest la Dachau, se ridica la sute; dar acest număr a crescut considerabil în fiecare lună, drept un rezultat al unei puternice întăriri ale masurilor poliţiei ce a rezultat în arestarea şi deportarea a mai multor alte sute de preoţi..."
Activitatea creştină pentru Israel
„Toate şcolile catolice au fost închise"
„Un ordin al guvernatorului Reich, datat pe 19 august 1941, a spus că tinerii nemţi pot primi instruiri religioase doar între 10 şi 18 ani, şi mai departe, doar la locurile de venerare, o oră pe săptămână, oră care trebuia fixată între 15:00-17:00 (excluzând zilele pentru exerciţiile tineretului-hitlerist). S-a ordonat că poliţia trebuia să fie informată dinainte legat de ora, locul şi personalul instruitor, Nenumărate biserici au fost... înlăturate din uz ca locuri de închinare. Multe alte biserici au primit mai tâtziu restricţii similare. serviciile religioase erau limitate la ore specifice."
Aceiasi sursa
„Toate religiile sunt asemănătoare, nu contează cum se intitulează. Nu au un viitor – cu siguranţă niciunul pentru germani. Dacă fascismului îi place, poate face o înţelegere cu biserica. Aşa voi face şi eu. De ce nu? Aceasta nu mă va opri din distrugerea rădăcinii şi branşelor creştine, şi anihilarea acesteia în Germania. Italienii sunt naivi; se pricep de minune în a fi păgâni şi creştini în acelaşi timp. Italienii şi Francezii sunt cu siguranţă păgâni. Creştinismul lor le este adâncit în piele. Dar neamţul este diferit. Este serios în tot ceea ce face. El vrea să fie ori creştin, ori păgân. Nu poate fi ambele. Pe lângă asta, Mussolini nu va face eroi din fasciştii săi. Acolo nu contează dacă sunt creştini sau păgâni. Dar pentru oamenii noştrii, este decisiv dacă recunosc crezul hristosului evreu împreună cu compătimitele sale etici efeminate sau dacă adoptă o puternică credinţă eroică în Zeitatea din natură, Zeitatea din proprii noştrii oameni, din propriul destin, din propriul sânge."
„Lăsaţi despicatul firelor de păr altora. Chiar dacă este Vechiul sau Noul Testament, sau doar spusele lui Iisus, totul este parte a aceeaşi escrocherii evreieşti. Aceasta nu ne va elibera. O biserică germană, ca şi creştinismul german, este o distorsiune. Poţi fii fie german, fie creştin. Nu poţi fii ambele.
„Nu poţi scoate un arian din iisus, asta este o prostie". Nu ştii ce trebuie făcut? Îţi voi spune: trebuie să prevenim bisericile de la a face orice înafară de ceea ce fac acum, pierderea zilnică din teren. Dar putem grăbi lucrurile. Preoţii vor fi obligaţi să îşi sape propriile morminte."
Zisele lui Hitler: O serie de conversaţii politice cu Adolf Hitler asupra adevăratelor sale scopuri – de Hermann Rauschning, prima ediţie, 1939
V-am dat citatul si sursa.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu cred asa ceva

| Rachetul a răspuns (pentru anonim_4396):

Hitler nu avea probleme cu evreii pe plan religios ci pe plan politic si economic.El dorea sa starpeasca evreii din functiile importante pe care le detineau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-mi place aceasta postare! Imi frec miinile de bucurie! Abia astept sa vad raspunsurile, desi sint absolut sigur ca intrebarea va fi stearsa in scurt timp!

God bless you!

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu m-as grabi sa imi frec mainile de bucurie, sunt unele idei pe acolo care nu sunt departe de realitate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

AI Jardeline ce repede ti-ai sters raspunsul taticule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.asa e avea dreptate.a incercat sa distruga crestinismul, punand in loc, iadul pe pamant.Si asa fara sa tina cont ca este scris,, ce e de la oameni, va trece ca fumul, dar ce de la Dumnezeu, va tine vesnic''.s-a demonstrat.

| Rachetul a răspuns:

Gresit,total gresit! Hitler nu a fost implicat in probleme religioase.Chiar el a spus asta.Iti vorbeste un om care a studiat intens documente si viata lui Adolf Hitler.Ba chiar a fost ajutat de Vatican implicit de Papa.Restul sunt doar povesti scornite de evrei pentru injosirea lui Hitler.

| Inferno a răspuns (pentru Rachetul):

Hitler este vazut ca un personaj negativ, cred ca nu exista niciun dubiu aici, prin urmare varianta asta cu "povesti scornite de evrei pentru injosirea lui Hitler." este cam infantila.

| Rachetul a răspuns (pentru Inferno):

Da,asa este vazut, drept un personaj negqativ.Dar de ce? Oare nu ne confruntam iar cu prostia oamenilor?" Am auzit de la cineva ca Hitler a fost un nenorocit!". Dar pe ce va bazati cand spuneti asta? Ca a vrut sa opreasca ascensiunea bolsevica? Uita te cum a ajuns Romania si majoritatea tarilor bolsevice, si aici nu ma refer la dezvoltare economica, ma refer la mentalitatea populatiei.

| celmaibun1 a răspuns:

Asta nu poate fi decat cretinul de Moisie.

| anonim_4396 explică (pentru celmaibun1):

Am sfarsit prin a fi confundat cu Soimos?laughing

| celmaibun1 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing sorry dar prea semana stilul

| SatanistAteu1666 a răspuns:

Crestinismul va muri oricum si se va naste Adevarata religie a omenirii:Satanismul, Hail Satan si ai grija de tine bro

| casablanca40 a răspuns (pentru SatanistAteu1666):

Sustin SATAN!

| Rachetul a răspuns (pentru SatanistAteu1666):

Hai la teme!

| anonim_4396 explică (pentru casablanca40):

Un alt satanist.

| casablanca40 a răspuns (pentru anonim_4396):

HEIL SATAN, prima reincarnare a lui Satan a fost insusi Hitler, iar acesta va veni din nou!

| Rachetul a răspuns (pentru casablanca40):

Ba nene daca esti prost nu mai tasta.Ce argumente aduci tu ca Hitler a fost intruchiparea lui Satan? Ai auzit si tu ca Hitler a facut un lagar a omorat niste evrei si gata....De unde stii ca asta e realitatea? Pun pariu ca nici 17 ani n ai.

| casablanca40 a răspuns (pentru Rachetul):

Am 16

| SatanistAteu1666 a răspuns (pentru casablanca40):

Adevarat,hail satanas 666