| SuNaM a întrebat:

Incepe sa se implineasca apocalipsa? De ce dintr-o data(adica de anul asta, 2015) islamul a inceput sa aiba din ce in ce mai multe legaturi cu lumea noastra crestina? De ce cea mai mare moschee din Europa se va contrui intr-o tara crestina supranumita a-doua-a gradina a Maicii Domnului? De ce tot mai multe valul de imigranti vin din Syria in Europa noastra crestina? Si sa nu uitam de ISIS.Din cate vad incepe sa se implineasca apocalipsa.Voi ce credeti?

20 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Apocalipsa nu este la inceput ci la sfarsit, sfarsitul inceput acum 170 de ani, acum traim ultimile evenimente descris in Biblie ca facand parte din sfarsitul actualei forme de existenta umane de pe aceasta planeta. Capul sus, specia umana nu va disparea ci va evolua la un nivel al existentei la care omul nici nu viseaza acum si nu pe planeta asta consumata si uzata ci pe una noua

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Nu stiam ca Baptismul sustine scenari SF...

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Baptismul? Ce treaba are aici baptismul? Ce legatura are SF-ul cu sfarsitul lumii? Cum iti va explica un orb culorile, ca un scenariu SF?

| thealchemist a răspuns:

Nup, mai ai de asteptat, profetia e ca apocalipsa vine doar dupa ce evreii trec la crestinism.

| RandyMarsh a răspuns:

Nu crezi ca esti cam paranoic?
S-au intamplat lucruri mult mai grave in trecut si nu a venit nici o apocalipsa.

| RandyMarsh a răspuns:

Nu crezi ca esti cam paranoic?
S-au intamplat lucruri mult mai grave in trecut, unele dintre ele care chiar au avut legatura cu islamul, si nu a venit nici o apocalipsa.

| sublime89 a răspuns:

Eu din cate vad incepi sa pierzi contactul cu realitatea. "De ce dintr-o data(adica de anul asta, 2015) islamul a inceput sa aiba din ce in ce mai multe legaturi cu lumea noastra crestina?" De unde ai scos-o asta? De cruciade ai auzit? Atunci n-au avut crestinii legaturi cu lumea musulmana? Si cu toate astea, n-a venit nicio apocalipsa, chiar daca crestinii au pierdut. Nu cred ca europenii sau americanii sunt in masura sa se planga ca vin musulmanii peste ei. Crestinii au fost cei care i-au invadat pe musulmani mult mai mult decat invers. Lasand cruciadele la o parte, avem expansiunea puterilor europene in perioada marilor descoperiri geografice, apoi perioada imperialista in care tari precum Marea Britanie, Franta sau Olanda au invadat si controlat nenumarate popoare musulmane, din Indonezia pana in Pakistan, din zona Golfului Persic pana in partile musulmane ale Africii. Iar in prezent, tarile occidentale se amesteca in treburile tarilor musulmane mai ales din dorinta de a pune mana pe petrolul lor. Trebuia sa ne gandim la fanatismul lor religios inainte sa facem toate lucrurile astea. Acum n-avem ce sa ne miram ca suferim din cauza razboaielor si atentatelor teroriste.

| drutzix a răspuns (pentru sublime89):

A auzit la stiri ca exista islamism si s-a speriat.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Daca ve-i studia Biblia cu regularitate o sa gasesti adevarul. Stii ce semne a lasat Isus, pentru scrierea biblica? Daca doresti citeste in Biblia ta, in Matei 24 :3-14; 2Timotei 3:1-5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ISIS a declarat asta : "crestinii nu au nici un drept de a trai si trebuie omorati"... deci ce pot crede despre ei?, ma mir cum de Germania sta calma si inca nu face nimic, dar no sa le mai mearga mult timp, Germania e o bomba cu ceas, salbaticii astia nu stiu cu cine se pun

| SuNaM explică (pentru anonim_4396):

Ce au facut Germaniei? Si nu cred ca UK sau Franta s-au bagat inca. Daca gresesc corecteaza-ma te rog, nu sunt prea pus in tema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuNaM):

Toti salbaticii vor in Germania, corect? Germania nu are unde sa ii tina ( cheltuiesc bani degeaba pentru ei ), tot Germania a sups celorlalte state UE sa primeasca refugiati, din motivul de mai sus. Si ce rost are sa ii tina? ca aia nu fac 1 copil, fac 5-10 ( aoleu ), in 50 ani inseamna ca in Germania vor fi numai musulmani.Germaniei crezi ca ii convine? --- UK? are granitele inchise si nu primeste nimic. --- Franta? nici aia nu primesc nimic. Italia si Ungaria nici astea nu primesc salbatici. In Ungaria au intrat ilegal, nu au fost primiti si daca ai vazut la tv au tabara speciala facuta pe camp (vine iarna imediat, ce crezi ca o se se intample? ii mai imputineaza)

| gingergirl1 a răspuns:

Si eu cred ca scriptura se implineste din ce in ce mai mult...Am vazut pe fb un filmulet in care zicea ca peste nu stiu cati ani ( cam 25, nu mai tin minte ) islamismul va fi mai numeros decat crestinismul...sunt doar niste statistici, bineinteleswinking

| AlexeHellsing a răspuns:

Așa ziceau și americanii la 21 septembrie 2001, și tot așa zicea tot globul în primul și al doilea război mondial și la revelionul lui 2000, și la 21 decembrie 2012 și în timpul războiului rece și la abolirea sclaviei și când le-a trecut o pisică neagră prin față. De ce toată lumea crede că apocalipsa va veni când se va întâmpla ceva ce va duce planeta la implozie? Și în plus, doar Dumnezeu știe când vine. Dându-vă cu presupusul s-ar putea să intrați în apocalipsă în acel grup denumit al profeților mincinoși.

| aabaaab3278 a răspuns:

Ce ai cu islamul? In Biblie scrie "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti". Nu conteaza care e religia lui.

| SuNaM explică (pentru aabaaab3278):

Eu ii iubesc.Ei nu ne iubesc!

| pet555 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Da ce, sa ii iubim inseamna sa acceptam islamizarea Romaniei, din cauza ca ii iubim? In cazul evident in care asta este o invazie, de ce ar trebui sa ii primim? Sa le indeplinim scopul anti-crestin?

| aabaaab3278 a răspuns (pentru pet555):

Da de unde stii tu ca sunt anti crestini? Daca e musulman nu e om sau cum?

| pet555 a răspuns (pentru aabaaab3278):

Da, e om, dar se stie la ce indeamna Coranul. Cat despre acestia, e clar ca sunt finantati sa invadeze Europa si sa provoace distrugeri. Indiferent daca unii din ei fug sau nu de razboi. Daca erau sarmani nu isi bateau joc de ce le-au oferit europenii. Motivul invaziei este islamizarea, un lucru anti-crestin.

| aabaaab3278 a răspuns (pentru pet555):

La ce il indeamna Coranul?