| Nucreeed a întrebat:

Intr'o lume cu seceta, 70% din planeta APA SARATA!,tornade,cutremure,forme mortale de viata,tsunami,cicloni,alunecari de teren,grindina, eruptii vulcanice, erodarea reliefului etc inca mai credeti ca terra a fost creata de acel numit dumnezeu pentru a se trai pe ea?

nu vreau sa aud cum ca aceste fenomene se intampla din cauza omului pentru ca nu este asa...se intampla si din cauze naturale!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ori dumnezeu e deist ori e satana de fapt cel teist ori nu exista, eu sunt ateu si cred ca nu exista, nu pot dovedi ca nu exista dar cine poate dovedi ceva ce nu exista?

profil=blog

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

"nu vreau sa aud cum ca aceste fenomene se intampla din cauza omului pentru ca nu este asa".
Încearcă să întrebi ecologiştii dacă omul are vreun amestic în schimbările climatice. Bănuiesc că răspunsurile te vor surprinde. Aici ai doar o sursă: http://www.tvrinfo.ro/......18774.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce treaba au astea cu mine si cu credinta mea? la razboi, se mai si moare.si nu mor numai soldati.iar razboiul si pacea sant pline de multe rele iar relatia Dumnezeu -distrugere nu o putem judeca de la nivelul nostru.

| Ben00 a răspuns:

Ai uitat sa pui viespea rea si tantarul cu meningita. Nu vrei sa auzi...