| 243 a întrebat:

Intrebare pentru ateii de ce credeti in satan de ce nu credeti in dumnezeu ca el v-a dat viata pe lume el v-a nascut si el a avut grija de voi?

Răspuns Câştigător
| aLiaLi a răspuns:

Ateu = persoana care nu crede in existenta lui Dumnezeu(asta nu inseamna ca el crede in satan), nu crede in nicio divinitate. happy

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand nu cunosti semnificatia unui cuvant, cauti in DEX, ca altfel, te faci naibii de ras.

| chelstone a răspuns:

Ai iesit de pe covorasele gradinitii si ai dat iama pe TPU cu intrebari de 2 lei...

| Trinitas a răspuns:

N-am stiut pana acum ca mama e Dumnezeu. Desi aveam o vaga banuiala ca e Vishnu.

| Wehrmacht a răspuns:

Habar n-ai ce e un ateu.

| Rapplex a răspuns:

Daca vrei sa te legi de atei, vino cu intrebari mai greu de combatutwinking

| KodrutZ a răspuns:

Esti imbecil cit cuprinde, amice. Mama si tata mi-au dat viata, iar dumnezo' si satan sint amindoi niste povestioare.

| Inferno a răspuns:

Aia nu se numesc atei ci satanisti.E o deiferenta greu de sesitat pentru o persoana cu mai putin de 2 sinapse.

| MyObsession a răspuns:

Acum şi tu te-ai făcut de râs.
Noi,ateii,negăm existenţa oricărei divinitate.
De exemplu: dumnezeu, allah, budha etc.
Şi de ce suntem proşti? Doar pentru că nu credem în omu' ăsta ne faci proşti? Atâtă minte ai? happy

| sinx a răspuns:

Mai bine ramaneai in anonimat decat sa pui intrebarea asta.

| NoKidding a răspuns:

Esti tamaie rau...

| Zangetsu a răspuns:

De fapt mama m-a nascut si ea a avut grija de mine.

| tamtamtam a răspuns:

Mie mama si tata mi-au dat viata,ei m-au nascut si ei au avut grija de mine asa ca ciocu mic aici
Si eu nu cred in satan cu toate ca nu m-ar deranja sa devin satanist (e o religie atee, satanismu LaVeyan, that is )

| aurasauras a răspuns:

Etimologic cuvantul ateu vine da la -a teos- ceea ce inseamna la dumnezeu... undeva pe drum.