| anonim_4396 a întrebat:

La ce ora incepe slujba de Inviere?
Participati?

31 răspunsuri:
| blaksoul12 a răspuns:

Eu particit.Incepe la aproximativ 00:00(12 noaptea).

| ateuNEGATIV a răspuns:

Incepe la 21 se termina pe la 3, 4 nu stiu m-as duce ca nu am ce face dar daca ploua nu ma duc

| fratiikaramazov a răspuns:

La ora 12, dar e bine sa fii acolo pe la 12 fara un sfert. da, particip si nu numai la slujba de afara si si la TOATA slujba Invierii care tine pana la 3 noaptea. e superba, cantarile sunt foarte frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru fratiikaramazov):

Am ajuns inainte de 12 anul trecut, si era deja o slujba inauntru, de ceva timp... nu incepe mai devreme?

| fratiikaramazov a răspuns (pentru anonim_4396):

La biserica unde ma duc eu incepe la ora 12 cand toata lumea e afara, tine vreo jumatate de ora cand toata lumea ia lumina si apoi se muta inauntru. Nu stiu de ce incepuse mai devreme, probabil ca asa s-a intamplat. Nu era manastire nu?

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Incepe la ora 00:00.Cred ca da, dar au anuntat ca ploua

| aliceinchains a răspuns:

De pe la 23:00 incepe. Tine mult, asta daca stai la toata slujba.
Nu cred ca ma duc... m-as duce doar sa mai rad de niste babe, dar mi-e lene si de asta.

| Allrc24 a răspuns:

11:45

| Inferno a răspuns:

Daca ploua nu ma duc.

| nesuferit a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ateu la slujba de inviere wtf? mie imi provoaca sila doar daca trec pe langa biserica si vad pe cineva ca se inchina si tu intrii acolo :o

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru nesuferit):

A fi ateu nu inseamna sa isi fie sila de ceva inexistent voi confundati ateismul cu dogme din pacate

| GusttavoLima a răspuns:

La 12 Noaptea [24][00:00]
Si canta un cantec dupa ce zice:Venitiii de luatii luminaaaa

| nesuferit a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ce intelegi tu prin a merge la biserica?

| Dumnezău a răspuns:

Incepe la 23:40-23:45, orice slujba de Inviere "oficial", ca propriu-zis, incep de pe la 23 mai toate.Nu particip, ca nu sarbatoresc Pastele sau orice alta sarbatoare crestina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru nesuferit):

Eu zic sa fugi repede sa te speli cu soda caustica, ca sa iasa aghiazma botezului in cadelnita din tine... esti botezat crestineste, nu?
De ce urlii cand nu te doare? Crestinismul este o credinta, la fel de mult ca si o traditie romaneasca... sa nu imi zici ca nu o sa mananci maine oua, miel sau cozonac, ca nu te cred, romane!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Prin "nu sarbatoresc" intelegi si "nu ma bucur de roadele ei", domnu' hipster?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru nesuferit):

De a pierde timpul o data pe an

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ateuNEGATIV):

Cred ca in restul timpului esti "foooarte" ocupat rolling on the floor

| Hmmmm a răspuns:

E impropiu spus "incepe" pentru ca Iisus nu incepe sa invie, ci invie inopinat. Nu ma duc la biserica, se duce sora mea, sa-mi aduca vin cu paine, ca sa ma hidratez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hmmmm):

Sora ta e o fata buna! Ca se gandeste si la frati-su, ma refer...

| Hmmmm a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu esti un barbat discret, ca te gandesti la ce ma gandeam si eu, ca barbat...

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin roade intelegi drob, multa bautura, si oua rosii? Multa bautura pot sa beau in orice perioada din an, dar daca prin chestii de genul intelegi roade, ma bucur partial, nu urez "Hristos a inviat!", nu cant, nu postesc, nu o ard pe "hai sa fim mai buni in aceasta perioada". Si nu sunt hipster, sunt un hater de hipsteri, nu neg Pastele ca ar fi prea mainstream, il neg, ca nu cred ca e existat, murit, si inviat, prietenul vostru pletos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Bine ca ne raman traditiile, in era iluminarii cu neon!

| xXdoareuXx a răspuns:

Eu merg cu bunica mea si din cate am inteles incepe pe la 11 sau 11 si ceva...
dar tu?

Răspuns utilizator avertizat
| Broadband a răspuns (pentru aliceinchains):

laughing si tu esti cu babele aaa, anul trecut isi rupeau gatul dupa lumina, parca se termina lumanarea si nu mai aveau

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Broadband):

Nu te mai lua de cuscra mea! Ea e chiar baba, are net de la dolce, dar ii place sa pozeze pe net in virgina nitel satatatatanista rolling on the floor rolling on the floor

| Tatucu_Petrisor_1978 a răspuns (pentru nesuferit):

Nu cred ca esti ateu, cred ca esti doar un....nesimitit CARE NU ARE HABAR DE DIVINITATE. TE ROG SA MA IERTI!

| nesuferit a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai sa ramai dezamagit, dar traditia ma lasa rece. eu am regim bine stabilit, fiind sportiv. sunt botezat crestineste da, dar botrzul a fost inpotriva vointei mele

| nesuferit a răspuns (pentru Tatucu_Petrisor_1978):

Sunt nesimtit, arogant, nesuferit sau cum vrei tu. dar am habar de divinitate happy