| Hyacinth a întrebat:

La mormantul lui Arsenie Boca e un copac in care se pun bratari cumparate cu 10 lei de la intrare. De ce ne mai rugam la Dumnezeu si sfinti daca avem nevoie de ritualuri din astea in care sa bagam bani ca sa ni se indeplineasca dorintele?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Boca era cam eretic, ma indoiesc ca va fi sanctificat.

| fllu07 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca brațarile nu sunt luate din copac si revândute?
Acolo da, asa cum spune bunul comentator de pe aici @hallogen001 e o poveste pentru creduli. O altă găselință a BOR pentru a mai extorca niste bani. Muuulti bani.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Picture or it didn't happen!

| Genevaaa a răspuns:

Astea cu bani sunt doar mituri. cum e si treaba cu fantana. daca arunci bani ai noroc. dar e fals