| bleakk a întrebat:

La sectia religie, eu pot constata cu usurinta ca "participa" oameni iresponsabili sau aroganti care nu stiu sa faca diferenta intre multe lucruri.Consider ca cel putin acestei sectii ar trebui sa i se acorde un titlu special sau o completare de bun simt cum ar fi : Rubrica speciala (deoarece e diferita de celelalte) sau Religie (Polemicii).O alta nemultumire a mea este faptul ca aici nu se contribuie pentru a ajuta pe cel care intreaba sau de a afla ceva nou, ci aici DOAR se intaresc niste convingeri deja dobandite care trebuiesc si ele "aplicate" undeva nu credeti asta? Legat de darea voturile nu mai vreau sa comentez deoarece se vede ignoranta si uneori favoritismul de care dau dovada unii useri. Spre exemplu.Cum sa primesti 2 nefolositor si 2 eronat la simpla afirmatie/constatare/parere personala:"Tu, de fapt, esti anti crestin/anti-culte, nu ateu.", iar putin mai jos la un SUPER/MEGA raspuns al remarcabilului Holiday (de aici: http://www.tpu.ro/......tualitate/ el primeste Folositor si Inteligent, deci sa va fie clar ca ce a spus este INTELIGENT (termen mai vag) si FOLOSITOR(pentru cel care a votat). Cine e/sunt pana la urma cel/cei care n-au treaba acasa si vin aici doar sa se "afirme"?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Nu crezi că te deranjează nişte chestii complet neimportante? E incredibil câta energie consumi pentru... nimic. Sunt nişte voturi. Treci peste că nu-ţi scot bani din buzunar. laughing))) Eşti amuzant, jur. Îţi pui atâta mândrie în astea? Jeez!

Şi ştii de ce iei voturile alea aiurea? Pentru că tu nu-ţi susţii afirmaţiile. "Tu, de fapt, esti anti crestin/anti-culte, nu ateu." Păi spune de ce. Nu poţi face afirmaţii despre oameni gratuit. Normal că iei voturi negative.

| bleakk explică (pentru Gizăz):

Poate ai dreptate, nu-mi sustit afirmatiile.Insa daca ai urmari atent toata conversatia aceea, dragul Holiday a primit la toate inteligent/folositor, iar lpavel si altii exact opusul.De ce?laughing Sigur nu e un aiurit care face asta.
PS:nu consum energie. laughing doar ma distrez pe aici Si faptul ca am facut o observatie nu inseamna ca nu am argumente, ci le-am tinut pentru mine in cazul respectiv.Si nu am spus "esti anti crestin pentru ca..." deoarece am considerat ca nu e cazul, dar nici sa primesc voturi total aiurea. Oricum acum imi dau seama ca acestea sunt inevitabile si te poti astepta de la orice.Nu mai pun suflet, gata!

| bleakk explică (pentru Gizăz):

Spre exemplu, tu acuma ai primit 5 folositor/3 amuzant/5 inteligent. Daca pun pe respectivii(probabil atei) sa argumenteze de ce au dat, nu stiu sa raspunda.Ei au dat doar ca esti ateu (de partea lor).Iar celorlalti, din cealalta "tabara" da exact opusul.So strangelaughing

| Gizăz a răspuns (pentru bleakk):

Te-ai gândit că poate am primit voturile alea pur şi simplu pentru că am dreptate şi răspunsul e unul simplu, susţinut şi raţional? laughing Ştii bine că te stimez, dar pe tema asta greşeşti grav şi profund. Argumentele le ţin şi eu acum pentru mine. De ce? De lene!

PS. Că mi-a trecut parţial lenea cauzată de două pahare de vin... Nu-nţelege greşit. Tot o am, dar mai puţin severă. E bine să ţii lucruri pentru tine când e cazul, contextual. Nu când eşti interesat să câştigi o polemică de genul.

| Doub a răspuns (pentru bleakk):

Si eu i-am dat lui "Gizaz" inteligent si folositor, pentru ca legat de intrebarea ta chiar a avut dreptate. Avand in vedere ca eu sunt crestina si el ateu argumentul cu "Ei au dat doar ca esti ateu" e partial eronat.

| bleakk explică (pentru Gizăz):

Nu spun ca gresesti cumva in cele spuse, ci ca se dau voturile intr-un mod care se bazeaza pe favoritism, eu asta cred.Este strict parerea mea...

67 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

" Si cand o arzi pe "greseli" si acest raspuns merita eronat, deoarece opiniile mele nu sunt greseli, e greasala ta de logica."

Eu sunt de opinie că, în urma atentatelor din Franţa, toţi musulmanii trebuie reduşi la praf de bombe nucleare.

E o opinie. E a mea, dar nu e greşită. Că e opinia mea şi opinia mea sau opiniile oamenilor în general nu pot fi tâmpite, eronate sau de-a dreptul imbecile.

http://static.giantbomb.com/......_super.jpg

PS. Ştii ce mi se pare simpatic, dar în acelaşi timp extrem de deprimant? Că după zeci de voturi de eronat şi nefolositor, aceşti utilizatori nici nu primesc o vagă idee în cap că ar putea greşi. În schimb, toată lumea are automat ceva cu ei. Mie mi se pare ilar câtă aroganţă şi neam prost poate să zacă în unii. Era vorba aia... dacă auzi copite e probabil să fie cal. Dacă ţi se duce gândul la zebră şi nu eşti la Zoo sau prin savane, atunci ai o problemă.

| Gizăz a răspuns:

"Recunosc am momentele mele cand sunt arogant, obraznic, rautacios, dar in multe cazuri sunt pe buna dreptate"

Păi tocmai că eşti arogant te face să crezi că ai dreptate. Tu nu vezi în ce hal de cerc vicios eşti? rolling on the floor În plus, a fi arogant "pe bună dreptate" e un non-sens. Asta e în sine arogant. N-am mai râs ca la întrebarea asta de zile bune!

| bleakk explică (pentru Gizăz):

Auzi Danut, dar nu inteleg ceva. "N-am mai râs ca la întrebarea asta de zile bune! " Adica?laughing Citeai si radeai sau doar din emoticoane? confused

| Gizăz a răspuns (pentru bleakk):

Sper că glumeşti, nu?

| bleakk explică (pentru Gizăz):

Ai grija ca ce ai zis acuma e ïnteligent + folositor smug (joke)

| Inferno a răspuns:

Pai poate afirmatia ta e pur si simplu eronata, iar utilizatorul respectiv chiar este ateu.
Tu spui ca nu e ateu. Poate e ateu, iar atunci afirmatia ta nu e corecta.
Daca e antiteist asta nu inseamna ca nu poate fi si ateu. Nu e ca si cand s-ar exclude cele doua.
Daca eu iti spun ca nu crezi in Dumnezeu si tu crezi, nu e afirmatia mea eronata?

| Inferno a răspuns:

Daca te consoleaza cu ceva, pana si eu am primit voturi eronate. Da, e adevarat. Stiu ca pare absurd, dar se intampla. Anumiti oameni pur si simplu nu vad bine si apasa gresit. Fie au vrut sa iti dea inteligent si au apasat langa, pe eronat, asa cum cel mai probabil s-a intamplat la mine. Fie te confunda cu un altul, etc.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru Inferno):

&"""Daca te consoleaza cu ceva, pana si eu am primit voturi eronate. """ whau, whau, pana si eu...

"""Fie au vrut sa iti dea inteligent si au apasat langa, pe eronat, asa cum cel mai probabil s-a intamplat la mine.""" Asta-i faina tare...

| Inferno a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Da,se pare ca lumina albastra a telefonului mobil cat si statul pe calculator excesiv ne afecteaza vederea. Asa se explica multe voturi eronate primite pe nedrept.

Vezi:
http://www.mediafax.ro/......l-13308366

http://www.descopera.ro/......lefoanelor

| Gizăz a răspuns (pentru Inferno):

Nu cred că te-ai prins ce vrea să zică. laughing Sau poate te-ai prins, dar te prefaci că nu.

| danut a răspuns:

Draga, dar eu primesc cate un vot negativ la fiecare raspuns deoarece sunt multi copii pe aici care nu stiu sa faca diferenta dintre un raspuns logic și unul "pasional". Nu trebuie sa bagi in seama orice lucru minor

| Inferno a răspuns (pentru danut):

"...eu primesc cate un vot negativ la fiecare raspuns..."
Doar unul?
La asta ai primit trei.

"deoarece sunt multi copii pe aici ca..."
Cu siguranta acesta este motivul, sagacitatea ta este remarcabila.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Multumesc pentru "apreciere", adevarul rostit la timp este mai dureros ca o minciuna dar intr-un viitor oarecare isi va face efectul scontat. Nu bifele sunt importante ci "efectele" viitoare.

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Placerea mea.

| danut a răspuns:

Daca te uiti, am mai primit un vot negativ, nu ma supar decat pentru faptul ca imi dau seama cati lipsiti de minte sunt pe aici, nu ai ce sa le faci, asa i-a facut mama lor, cu probleme de intelegere și micrometrica materie cenusie in ceea ce cred ei ca au pe umeri.

| bleakk explică (pentru danut):

Vezi ca o sa primesti, probabil, si la asta.laughing

| KhludCiprian a răspuns (pentru bleakk):

Nu, a primit voturi negative pentru raspunsul ironic ce tocmai l-a afirmat!

Totusi, trage de urechi crestinii ce ar trebui sa intoarca obrazul dar voteaza negativ... ah cuvintele lui Isus sunt ghid de buna purtare pentru non-crestini, un crestin stie ca o rugaciune si e iertat, poate sa ucida si in serie!

| danut a răspuns (pentru bleakk):

Absolut, fara astea nu as simti ca am dreptate.

NOname
| NOname a răspuns:

Of, of... Terminaţi cu victimizarea ridicolă, băieţi!
Când cineva este prea prost/neatent ca să înţeleagă de ce o idee/afirmaţie anume este o prostie, până şi când i se semnalizează, e grav. Valabil şi pentru @Horror/MeIStupid, care mai şi minte cu neruşinare şi are o doză mare de ipocrizie, dat fiind faptul că a fost nevoie să i se suspende dreptul de vot din cauza folosirii lui abuzive, nu că s-ar opri din abuz din proprie iniţiativă şi pentru că e rezervat, băiat bun şi regretă, cum pretinde aici.
Zău, asumaţi-vă greşelile şi nu vă mai căutaţi scuze, nu daţi vina pe alţii, apropiindu-vă periculos de paranoie! Nu sunteţi votaţi predominant negativ pentru că sunteţi creştini, teişti, musulmani sau ce aţi fi, ci pentru că se întâmplă cam des să greşiţi, iar faptul că vi se atrage atenţia ar trebui să vă bucure şi să vă motiveze să deveniţi mai buni, căci inteligenţa constă şi în capacitatea de a învăţa din greşeli, nu în ignorarea şi repetarea lor.

Spre exemplu: afirmaţia ta, FullofBeans, "Tu, de fapt, esti anti crestin/anti-culte, nu ateu" adresată unei persoane care în mod evident nu crede în zei este un non-sens şi arată că, pe lângă faptul că o prejudeci, o etichetezi, nu ştii ce înseamnă "ateu" sau/şi nu reuşeşti să înţelegi, că cineva poate fi şi anti-teist/creştin, şi ateu simultan. Cele două nu se exclud neapărat. În majoritatea cazurilor se completează.
Credeam că este evident.

Astfel îmi pot argumenta absolut fiecare vot, fără excepţie.

Numai pentru că necesită mult timp şi este prea obositor şi deseori futil să comentez fiecare greşeală şi să despic firul în 4, riscând apoi să o şi ţin vreo 2-3 zile în contraziceri inutile cu autorul, deseori prefer să-mi exprim părerea - acordul sau dezacordul - prin vot, fără prea mult tam-tam. Dacă uneori acest lucru este deranjant pentru unii, îmi pare rău, dar nu am de gând să mă schimb, să mă cenzurez şi te-aş ruga, FullofBeans, să nu o iei personal, căci, atunci când meriţi, ştii bine că primeşti şi calificative pozitive. Îţi sugerez să le iei - pe ale mele cel puţin - ca pe ceva constructiv, să înveţi din ele, căci nu sunt date, ca în cazul unora, pe negândite şi din vreo puerilă răutate sau răzbunare. Dacă te gândeşti bine, chiar au sens.
Când mai ai întrebări (care te macină şi la care după lungi reflectări nu găseşti un răspuns de unul singur), mi le poţi adresa în privat. O să-ţi răspund cu plăcere.

| Gizăz a răspuns (pentru NOname):

E amuzantă rău toată treaba asta. Nu prea mi-am bătut capul până acum că eu unul dau voturi estul de puţin, chiar dacă-s de acord. Pur şi simplu nu am asta în reflex. Dar răspunsul tău m-a inspirat să mai caut şi eu p-aici. TU răspunzi la o altă întrebare aşa:

"Ai impresia că un copil este un moft, o jucărie?

Nu e suficient să-ţi placă copiii, ca să-i aduci pe lume şi să le poţi oferi o viaţă fericită.
Cine duce greul responsabilităţilor are şi puterea de decizie. În cazul de faţă acel cineva nu eşti tu."

Ai un nefolositor şi-un eronat de la Horror/Moon şi ce dracu' mai e acum că-şi schimbă numele mai des decât se duc mamaie şi tataie la baie. Jur dacă-nţeleg de ce. Ce anume ai zis prost acolo?! Nu zice nimeni să nu deschizi gura dacă ai ceva de obiectat, doar că ce ai scris tu e un adevăr evident de sine. Ce anume poate fi eronat în el? Şi dacă găseşte ceva, să zică! Mi se pare nostim cum plâng unii de voturi gratuite când ei numai asta fac.

| NOname a răspuns (pentru Gizăz):

My point exactly.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ce greseli? Daca te iau la bani marunti o sa ajungem la concluzia ca 80% din voturi pe care le dai sunt problema strict de opinie, 10% sunt gen : " "Am postat asta ieri" date din dusmanie(nu ca si din alea 80% nu ar fi din dusmanie dar asta e alta treaba) si 10% in adevaratul sens eronate. Si tu meriti multe voturi negative, si pe alea "abuzive" ti le-am dat pentru ca nu acordam voturi inainte, si ti-am analizat din punctul meu de vedere, asa cum faci si tu raspunsurile ca la alea 80% din cazuri cum am spus. Si cand o arzi pe "greseli" si acest raspuns merita eronat, deoarece opiniile mele nu sunt greseli, e greasala ta de logica. Ca mai gresesc in adevaratul sens al cuvantului asta e alta treaba dar cand dau citate din Biblie de exemplu si comentez asta nu este greseala in adevaratul sens ci o greseala dupa creierasul tau.

"Dacă te gândeşti bine, chiar au sens."
Daca iti faci timp "madam" sa dezbatem unele voturi sa vedem cat de mult sens au.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Deasupra fiecărei întrebări este trecută data la care aceasta a fost postată, deci nu trebuie să fii un geniu, ca să realizezi că "Am postat asta ieri" este o minciună, o afirmaţie falsă.

http://www.tpu.ro/......ce-merita/

...şi mai las-o pe fata aia în pace, nu o tot hărţui, căci pentru ea nu e deloc plăcut să fie târâtă în conversaţii ridicole de cerşitori de atenţie.

În rest, ţi-am mai explicat care e problema ta.

http://www.tpu.ro/......mai-multe/

În concluzie, ca să nu mă mai întorc la subiect, te supraestimezi, "nickname-ce-se-schimbă-zilnic", şi eşti arogant, obranic şi răutăcios degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ok, sa o luam mai pe indelete. Se pare ca aceasta capacitate a ta in a discerne este mult mai slaba decat credeam. Poate e o problema la mijloc, problemele pot fii din multe puncte de vedere. Sa incepem:

"Deasupra fiecărei întrebări este trecută data la care aceasta a fost postată, deci nu trebuie să fii un geniu, ca să realizezi că "Am postat asta ieri" este o minciună, o afirmaţie falsă. "
Este complet gresit, am postat intrebarea aia pe la ora 10 pm cam asa, cum am spus nu stiu de ce a fost trecuta ziua urmatoare si nu mint, te asigur de asta. De ce as minti? Unde e logica?

"...şi mai las-o pe fata aia în pace, nu o tot hărţui, căci pentru ea nu e deloc plăcut să fie târâtă în conversaţii ridicole de cerşitori de atenţie. "
Ai o problema, una in plus, de a te baga in oala in care nu trebuie. Eu am vorbit mult cu ea si stie ea mai bine daca o "hartuiesc". Habar nu ai despre ce vorbim acolo, in primul rand, si ca sa iti spun un lucru ea mi-a afirmat de mai multe ori ca ii plac conversatiile cu mine. Esti pe dinafara in ceea ce priveste acest "hartuit" al meu si modul de a comunica cu ea. Daca o hartuiam de ce nu a hotarat ea asta, tu esti in masura sa judeci ceva daca nu stii despre ce e vorba? Voturile tale la toate acele raspunsuri sunt complet NEJUSTIFICATE. Si o rog pe ea sa confirme sau sa infirme, daca vede raspunsul, daca chiar o "hartuiesc" asa cum iti spune judecata aia atat de "limpede" a ta si vom vedea la cine e de fapt problema.

"În rest, ţi-am mai explicat care e problema ta. "
Se pare ca trebuie sa reintram acolo:

"Răspunsurile prosteşti se întâmplă să fie penalizate"
Uite cum la raspunsuri "prostesti" chiar vin voturi prostesti. O afirmatie fara nici un fel de baza, fara nici un argument. Irelevant

" Nu ştiu ce ţi se pare atât de revoltător. "
Ce este drept m-a deranjat atunci, dar acum nu mai imi pasa, dar de ce sa nu iti demonstrez acum abilitatile tale in a discerne? Mi se pare folositor pentru tine, chiar daca nu cred ca o sa bagi la cap.

"Nu e nimic personal. "
Nooo, deloc. Am vazut. Am si demonstrat cum dai votui in necunostinta de cauza, si aiurea in multe momente. Nu imi amintesc sa imi fii dat vreun vot pozitiv. Inteleg sa primesc negative, ca na toti facem greseli, dar nu in masura in care imi dai tu. De asemenea nu e normal sa afirmi ca toate raspunsurile mele sunt eronate si niciunul nu merita vot pozitiv. Aici ti-am demonstrat ca o cam iei personal.

"În loc să insulţi gratuit şi să te agiţi pentru un lucru pentru care "nu vă pasă", mai bine te-ai întreba unde greşeşti şi ai încerca să te corectezi, căci faci nenumărate greşeli de logică şi afirmaţii nefondate, nemaivorbind de cele agresive fără motiv şi lipsite de bun simţ. "
Inca o afirmatie in vant facuta pe nici un fel de baza. Irelevant. Si tu ma pui sa recitesc aceste ineptii?

"Iar voturile sunt menite să descurajeze acest tip de comportament şi la alţii, căci prostia are tendinţa să prindă. "
Are vad si unde sunt acele tendinte.

"Contribui şi eu la sănătoasa dezvoltare a societăţii cum pot. "
Ce "sanatoasa" e. laughing

Deci ce pot comenta la asta? Afirmatii facute in vant practic, aruncate asa fara nici un fel de jena. Atacuri prostesti. Astea sunt argumente credibile? Eu zic ca nu.

"În concluzie, ca să nu mă mai întorc la subiect, te supraestimezi, "nickname-ce-se-schimbă-zilnic", şi eşti arogant, obranic şi răutăcios degeaba."
Daca in a-ti schimba nickname-ul este o forma de a te supraestima inseamna e o problema mare aici. Ce afirmatie prosteasca...Si eu pot afirma ca te supraestimezi prin raspunsurile pe care le dai practic. Ce ai spus tu nu are nici o relevanta. Si cum le schimb zilnic? Si acest raspuns merita Eronat si Nefolositor. Faci multe greseli NOName, prea multe. Recunosc am momentele mele cand sunt arogant, obraznic, rautacios, dar in multe cazuri sunt pe buna dreptatewinking

| Doub a răspuns (pentru NOname):

"...şi mai las-o pe fata aia în pace, nu o tot hărţui, căci pentru ea nu e deloc plăcut să fie târâtă în conversaţii ridicole de cerşitori de atenţie. "-Presupun ca e vorba despre mine. NoName, apreciez faptul ca imi iei apararea, dar daca ma "hartuia" eram si eu in stare sa-i dau block, deci nu e cazul. Oricum, multumesc. Chiar nu inteleg ce-i cu "discutiile" astea dintre voi. Sunteti amandoi maturi si inteligenti, nu cred ca are sens sa va certati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Apreciez ca incerci sa fii neutra, dar apreciez doar din punct de vedere moral, nu si altfel, dar asemenea afirmatii facute in necunostinta de cauza, pe care le-am comentat mai sus nu sunt dovada maturitatii acelui personaj. Poti sa iti dai singura seama. Si de asemenea poti sa iti dai seama daca ce am spus eu este sau nu adevarat sau daca are niste baze. Si apropo ea nu iti ia apararea ca ii pasa ci ca sa isi demonstreze punctele de vedere, poate ti-ai dat seama.winking

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

"Apreciez ca incerci sa fii neutra, dar apreciez doar din punct de vedere moral, nu si altfel'
laughing Esti genial. Te-ai gandit sa te faci actor de stand-up? Reusesti sa bati campii cu o acuratete de exceptie.

| Gizăz a răspuns (pentru Inferno):

Da, la asta mă gândeam şi eu. N-am înţeles nimic din ce-a scris.

| Doub a răspuns (pentru Inferno):

"Reusesti sa bati campii cu o acuratete de exceptie."-Raspunsul era pentru mine si eu am inteles ce a vrut sa zica. Nu era nevoie sa intelegi tu.

| Inferno a răspuns (pentru Doub):

"Raspunsul era pentru mine..."
Si asta schimba lipsa lui de logica? Era pe limba ta sau cum?

"Nu era nevoie sa intelegi tu."
Da, era raspuns codat, numai tu sa-l poti decripta.

| Inferno a răspuns (pentru Gizăz):

E filosof ce vrei, nu poate fi inteles asa, de orice muritor.
Auzi aici ce conceptie interesanta are, citez:
"Oricum in conceptia mea nimic nu este exact, ci totul este relativ."
Se poate mai original de atat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Stai linistit Inferno te asigur ca ma intelege cine trebuie. Cat despre acel raspuns care viza in mod direct o persoana, care nu esti tu desigur, a fost inteles foarte bine de acea persoana. Tu chiar crezi ca ma intereseaza opinia unui neinsemnat ca tine care obisnuieste sa se bage peste tot ca musca in rahat? laughing Daca tu crezi asta te inseli. Esti liber sa intelegi ce vrei, pentru mine esti un neinsemnat la fel ca si opiniile tale "stralucite".

| Fatamuntilor a răspuns:

Atat de mult te deranjeza niste voturi negative?
Sau te deranjeza userul are le da?
Nu te consuma aiurea-n tramvai pentru ca acele voturi nu-ti dau de manacare,nu-ti platesc facturile.

Tu poti foarte bine sa ajuti, fara a te interesa ce spun altii, cum voteza alti...
Doamne, parca am fi la graditita, zau asa!

| Doub a răspuns:

Chiar conteaza atat de mult ce "vot" primeste raspunsul tau?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Explica-mi si mie daca nu e prea mult. Ajungi cumva presedinte daca iei voturi pozitive? Iti da TPU un milion de euro? Cu ce te incalzeste asta? Viata merge inainte si daca iei tu negativ sau pozitiv.Tot va ploua, marmota va inveli ciocolata in staniol si vanzatoarele de la carrefor vor zambi in continuare ca niste cretine cand cumperi prezervative.Deci da, viata nu e interesata de voturi.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Problema e una singura - indivizii care vor sa-si impuna credinta altora si cand vad ca nu le iese insulta in dreapta si-n stanga.

La o afirmatie cu care nu esti de acord dar e pe subiect ai tot dreptul sa dai vot eronat fiindca e punctul tau de vedere insa votul "nefolositor" nu isi are locul. Totul e de nuanta.

Cred ca lumea ar trebui sa puna intrebari reale nu sa faca retorica in scopul de a insulta voalat ateii. E adevarat ca si unii atei fac mistocareala ieftina, sau ataca pe unii crestini. Unii n-au inteles nici democratia, nici libertatea de exprimare nici bunul simt. Asta e situatia. Ar fi o lume mult mai buna daca ateii ar sta in banca lor DAR si crestinii si-ar vedea de treburile lor FARA sa impuna unui intreg stat cu pretentia de a fi laic diverse mizerii. Adevaratii comunisti si urmasi ai nazistilor sunt cei care impun democratia sau credinta cu pumnul.

| Darkmagic a răspuns:

Great! :))

Ai cautat-o, si o si meriti.
Te plangi de voturi?
Ia de aici doar doua dintre raspunsurile premiate de tine aiurea...

http://www.tpu.ro/go-to-answer/13623194/

http://www.tpu.ro/go-to-answer/13527921/
Vrei sa mai caut si altele?
Ca intrebari ai sute!

La primul, pana sa raspund eu, HABAR N-AVEATI ca "destept" & "inteligent" sunt sinonime...si tu o premiezi pe Noname care ti-a dat un raspuns utilizand dictionarul si inflorind romantic pe langa definitie. =))

Si acum te invit SA NUMERI cam de cate ori ti-a votat aceasta Noname CHIAR TIE raspunsurile ca fiind "eronate" si "nefolositoare".
O sa ai un soc... :))

Poate nu ai invatat ca aici ateii voteaza negativ raspunsurile unui religios, si invers, indiferent de calitatea raspunsului.
Ar fi cazul sa afli unde ai intrat...si relax, de la mine nu o sa mai vezi raspunsuri, ca m-am lamurit in ceea ce priveste persoana ta.
Mai trebuie sa te lamuresti TU...tot in ceea ce priveste persoana ta si ceea ce vrei de la acest site.
Spor la numarat! :D

| bleakk explică (pentru Darkmagic):

Dark am dat lui NoName funda deoarece era raspunsul pe care il aveam si eu oarecum in minte.Nu cautam un standard anume.

| Darkmagic a răspuns (pentru bleakk):

rolling on the floor
Foarte tare!

Pui o intrebare, ai o idee aproximativa despre raspuns, iar "logica" ta iti spune sa premiezi raspunsul care se apropie de respectiva idee! laughing
Cele de mai sus fiind spuse, ai si motivul pentru care nu mai consider necesar sa-ti raspund la alte intrebari.

Spor la numarat, si o sa vezi "Cine e/sunt pana la urma cel/cei care n-au treaba acasa si vin aici doar sa se "afirme"?" big grin

Vrei si exemple de favoritisme?
Chiar AICI?
Poftim:
Prietenul tau s-a gasit sa-mi critice mie... tastele masinii la care scriu, pentru ca...altceva nu are de spus, atat il duce pe el capul.
Despre portiunea asta din textul tau:
"La sectia religie, eu pot constata cu usurinta ca "participa" nu mai oameni ordinari."...saracu' de el e...mut. laughing
Poate ca e din cauza "stimei" si a..."verticalitatii"... laughing

P.S. Pentru userul Gizaz, laptopul meu are tastele "e" si "i" defecte si trebuie sa "corectez" aproape fiecare postare.
Ti-as ramane indatorat daca te-ai abtine sa mai faci pe istetul, ok?
Ca pe fond la raspunsurile mele vad ca esti zero, nu prea ai de comentat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit eronat si nefolositor la raspunsul: "Am postat asta ieri" si chiar postasem aia cu o zi inainte de ziua respectiva laughing. Iti spun eu factorul principal este NOName. Adica cel putin la mine cam 85% din voturile negative se datoreaza acelei "madam". Pe mine nu ma mai intereseaza, te sfatuiesc sa ignori pentru ca aspectul asta e unul neimportant. Voturile date cu sutele, vin pe favoritisme fata de unele persoane. Cam asa se voteaza in mare parte pe TPU. Sunt si oameni care acorda voturi nu numai pe favoritism pentru persoana dar mai rar.

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te intereseaza, dar si tu votezi in veselie nefolositor.
hee hee

In fapt chiar de fiecare data cand plangeai ca musulmanii sunt "instigati" ca au fost criticati, la fiecare argument ce mi-l dadeai, imi votai raspunsurile dar nu mi-ai dat niciun argument legat de pozitia ce o ai.

Ah, si nici nu ti-ai recunoscut greseala (ca si alt "frate musulman", dar ala trebuie sa recunosc, chiar pare sarit) legat de nereprezentarea pozitiei mele, sau ca musulmanii nu reprezinta corect alte pozitii (ce era chiar esenta argumentului meu).

Daca ar exista o miscare puritana in Islam, probabil ca ai fi membru.

Da, si poti vota bineinteles cu "nefolositor" dar voiam sa zic ca judeci ca standardul tau e in mod clar la fel de deformat ca si baiatul ce plange cu lacrimi de crocodil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Nu am mai dat voturi de mult. Nu ma critica, nu am chiar nici un chef sa readuc iar acea discutie, crede-ma! Acea obisnuinta de a da voturi a fost aprinsa dupa ce am vazut ce e pe aici si cum mi se dadeau mie voturi, pe atunci ma deranja cum am spus. Eu nu am dat niciodata voturi pe raspunsuri gen "Am postat asta ieri". Am dat voturi, chiar si unele "absurde" cum crezi tu ca sunt, dar bazate pe opinii, nu pe persoane! Nu ma intereseaza in sensul ca nu ma mai afecteaza dar nu ma doare mana sa dau si eu voturi cand cred de cuviinta. Si acum te rog compara eu cu 100 de voturi (incluzand perioada cand eram dernajat) negative in ultimele 60 de zile si altii cu 2000 de voturi...E o diferenta mare.winking Sa zicem ca sunt mult mai rezervat, mai ales in momentul de fata.

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, compara 700 de voturi pozitive /170 negative la tine cu 75/19 la mine.

Deci, ziceam ca daca te plangi, te pot critica exact la acelasi valori.

Ah, si apropos, ca sunt un om ce isi verifica datele: cum sa votezi aproape 100 de voturi negative pentru doua persoane (cu o majoritate covarsitoare pe NOName)... intr-o zi happy

Ce ai patit? Ai votat intr-o zi mai mult cat am votat in intreaga luna in special la fiecare raspuns critic pozitiei tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Cum am spus in acel moment eram deranjat. Dar nu poti spune ca au fost 100 de voturi intr-o zi pentru ca nu este adevarat, nici macar aproape. Recunosc am gresit, cu asta. Dar pana atunci ma deranjase ca nu dadusem nici un vot acelei persoane si tot primeam asa ca i-am luat raspunsurile la rand bazate pe religie, si mi-am expus opinia asa cum face si ea de fiecare data.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

CAt despre voturile acordate catre tine au fost acordate in cadrul acelei discutii despre islam unde si tu ai acordat destule. Cum ziceam nu mai vreau sa pornesc acea discutie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Si inca o data nu m-am plans pentru cele bazate pe opinii ci pe cele bazate pe asta: "Am postat asta ieri" => nefolositor+eronat. Asta si alte raspunsuri la fel banale ca acestea au primit tot voturi negative. Pai asta mie mi s-a parut nesimtire si chiar m-a deranjat.

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe 12 ianuarie 2015 ai votat 103 ori.

Deci: "nu poti spune ca au fost 100 de voturi intr-o zi pentru ca nu este adevarat, nici macar aproape" e adevarat!

Se pare ca este nu numai adevarat, dar te rog sa iti confirmi asta. Singura greseala ce mi-o pun e ca daca am numarat 102 sau 104, dar mai mult de atat, te rog sa te uiti la tine pe profil!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Se pare ca am exagerat un pic laughing Nu mi-am dat seama ca a fost chiar asa. Scuze.

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Personal n-am zis ca a vota negativ (ce am inceput sa votez dat fiind ca NU ai venit cu un argument si incepeai sa votezi negativ indiferent de raspuns) e o calitate buna sau nu.

Am zis doar ca atitudinea asta e ipocrita (vezi ca NOname e X, Y, Z, dar aplicand aceleasi valori, tu ai votat de 10x mai putin ca NOname, eu am votat de 5x ori mai putin ca tine), si asta am zis ca e concret o greseala din pozitia ta!

Legat de votul meu, nu sunt "'negative vote happy", deoarece prefer un argument bun (si din cate ai remarcat, nu iau numai pozitia ateie in calcul) in locul unui vot negativ si fara un argument impotriva, dar de obicei nu primesc voturi negative in special ca eu caut sa fiu balansat. Nu sunt, stiu, dar de obicei un ortodox foarte fervent, poate un martor m-ar vota negativ. Cand am vazut ca tu constant ma votezi si nu-mi reprezinti pozitia, adica un om de paie, am zis ca cel putin atitudinea trebuie votata negativ.

Sper ca asta iti clarifica despre voturile mele negative si motivatia.

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, si asta ti-am zis: ca daca aplicai exact la discutia (poate plecand ca ai dat de un ateu NOname si erai furios ziua aia) si am zis ca ai dat aceleasi voturi negative doar ca nu esti de acord cu pozitia oponenta.

Legat de mine (si cand m-ai votat negativ) pot sa zic ca tind sa nu dau raspunsuri nici banale, nici nu (prea) dau voturi negative, si dpmdv e deranjant si poate putina nesimtire.

Si ti-am zis, doar sub standardul tau am judecat modul tau de a evalua voturile.

Consider ca voturile sunt pur si simplu o evaluare sociala ce poate am vrea sa ne simtim bine ca sunt altii de acord cu noi. Dar pe de alta parte, nu trebuie sa le asteptam, mai ales cand ne asteptam ca nu avem pozitia societatii in care poate suntem.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

"a mine cam 85% din voturile negative se datoreaza acelei "madam""
Aiurea, eu ti-am dat eronat la zeci de raspunsuri. Fi sigur ca am contribuit si eu. Si inca mai contribui, stai linistit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Merci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Tu,de fapt, esti anti crestin/anti-culte, nu ateu."

http://postimg.org/image/q1fb0umrt/

Se pare ca si la tine factorul NOName se evidentiaza. Ma deranja si pe mine la inceput dar acum ma amuza acest factor care nu se desfasoara pe niste conexiuni neuronale.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine singurul user de pe TPU care a facut propaganda lui Iohannis nu ma amuza, cum nu ma amuza faptul ca cineva m-a insultat urat si ea i-a votat acea insulta cu "inteligent" si "folositor". Asta intelege ea din votare. Si nu e singura care voteaza nefolositor doar ca nu-i convin ei raspunsurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu este singura, dar ea este cel mai bun exemplu, este un tip caracteristic uman pentru aceasta comunitate, cum altii prin operele lor dezvolta tipul de caracter prin intermediul unor personaje asa si site-ul are niste tipuri carcteristice care sunt evidentiate in mod indirect prin acest comportament comic. Aici insa este o comedie neagra. La aceste fapte nu trebuie sa ne amuzam foarte mult ci sa constatam ce fel de personaje poate contine societatea, sa ne trezeasca la realitate.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu incerci sa adaptezi ce ai invatat la ora de romana aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Te-ai prins. Esti foarte inteligent

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Din curiozitate, ce se intampla intre tine si Inferno? De unde a pornit conflictul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar ca nu intelege ce vreau sa zic si vrea sa se bage in seama intotdeauna si in discutii pe care nu il vizeaza, chiar daca spune prostii si ineptii, cum a fost acum. Asa e el...Sa zica ce vrea. Isi demonstreaza nivelul intelectului sau "deosebit"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti amintesti de raspunsul in care mi-ai dat tu mine nefolositor si eronat? Bun. Acum tu te plangi ca cineva ti-a dat la fel. Observi asemanarea? Eu ti-am cerut sa-mi explici de ce raspunsul meu cu pizza a fost nefolositor si eronat deoarece voturile tale erau eronate iar tu nu ai putut. Acum vad ca ceri exact aceleasi explicatii cand vine vorba de raspunsurile tale.

| aabaaab3278 a răspuns:

Zic sa nu iti mai pierzi timpul facand asta. Nu trebuie sa ii asculti pe altii. Ceea ce crezi tu crezi in sufletul tau si atata tot. Nu e nevoie sa asculti parerile altora.

| Loominaty a răspuns:

Bine ca te-ai trezit si tu si acuma vrei sa se ia masuri. Nu-ti convine, pleaca. Nu esti primul care isi da seamalaughing